DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Apbalvos iniciatīvas #energovienoti radošākos dalībniekus

Piektdien, 6. maijā, plkst. 15.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), klātesot Rīgas domes priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim un AS «Rīgas Siltums» valdes priekšsēdētājam Normundam Talcim, tiks apbalvoti radošākie iniciatīvas #energovienoti aprīļa dalībnieki, kuri ar savu piemēru aicina citus pārskatīt paradumus un mazināt energopatēriņu, tā kopā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem. 

Apbalvošana notiks RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 115. auditorijā. 

Iniciatīvu #energovienoti organizē RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI) kopā ar Rīgas domi, AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un «Elektrum» Energoefektivitātes centru.

Pasākumā dalībniekus uzrunās RTU VASSI direktore profesore Dagnija Blumberga, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis, kā arī Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktore Līga Rozentāle. Viņi iepazīstinās ar iniciatīvas mērķiem, aktualitāti un nepieciešamību mazināt importēto energoresursu izmantošanu.

Balvas radošākajiem iniciatīvas dalībniekiem, kuri aprīlī sociālajos medijos dalījušies ar savu pieredzi un padomiem, vairojot izpratni par efektīvu un pārdomātu energoresursu izmantošanu, pasniegs AS «Rīgas Siltums» valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks, «Elektrum» Energoefektivitātes centra projektu vadītājs Anrijs Tukulis un RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Pasākumā būs iespējams iepazīties gan ar iniciatīvas dalībnieku ieteikumiem, gan ar skolēnu padomiem un redzējumu par to, ko iespējams darīt, lai samazinātu energoresursu patēriņu. Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīvā RTU VASSI ar partneriem aicināja piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņems iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur varēs noskaidrot, kā siltums nonāk mājā.

Pēc apbalvošanas RTU VASSI zinātnieki iepazīstinās klātesošos ar jaunākajiem RTU pētījumiem par pozitīvās enerģijas mājām, atjaunojamo energoresursu izmantošanu, bioresursu izmantošanu termoiepakojuma ražošanā, aizvietojot dabai nedraudzīgo polistirolu, un degvielas iegūšanu no bioresursiem. Būs iespēja apskatīt RTU VASSI laboratorijas.

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu arī līdzcilvēkus rīkoties atbildīgi, RTU ar partneriem aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU