DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Notiks semināri XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudei un apguvei

Publicitātes foto

Starptautiskajā dejas dienā, 29. aprīlī, latviešu skatuviskās dejas dejotāji sāk ceļu uz Dziesmu un Deju svētkiem 2023. gadā! Laikā līdz 6. jūnijam Rojā, Tukumā, Valmierā, Smiltenē, Cēsīs, Dobelē, Staļģenē, Jelgavā, Alūksnē, Madonā, Lielvārdē, Balvos, Daugavpilī, Krāslavā un Rīgā notiks deju kolektīvu metodiskie semināri XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudei un tā apguvei.

Semināru mērķis ir nodrošināt latviešu skatuviskās dejas kolektīvu gatavošanos un repertuāra pilnvērtīgu apgūšanu deju lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs”. Deju autori un novadu virsvadītāji kopā ar kolektīvu vadītājiem semināru noslēgumā pārrunas turpmākos soļus repertuāra apguves pilnveidei, lai turpinātu gatavošanos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. 

29. un 30. aprīlī Rojas brīvdabas estrādē un 1.maijā Tukuma Sporta hallē savu šī brīža gatavību un reālo situāciju dalībnieku sastāvos demonstrēs 99 deju kolektīvi no Kurzemes. Semināri norisināsies arī 4. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā, 6. maijā Smiltenes Kultūras centrā, 7. maijā Valmieras Kultūras centrā, 8. maijā CATA kultūras namā Cēsīs, 13. maijā Staļģenes Vidusskolas sporta zālē, 14. maijā Dobeles kultūras centrā, 14. un 15. maijā Jelgavas Kultūras centrā, 20. maijā Alūksnes Kultūras centrā, 21. maijā Madonas sporta hallē, 22. maijā Lielvārdes estrādē, 27. un 28. maijā Balvu Amatniecības vidusskolas sporta zālē, 28. maijā Daugavpils Kultūras pilī, 29. maijā Krāslavas estrādē un Krāslavas Kultūras centrā, 2., 3. un 4. jūnijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā. 6. jūnijā ārvalstu latviešu deju kopas un kolektīvi savu sniegumu parādīs videoierakstos.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs” kopumā gatavojas  650 jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Latvijas un diasporas.

Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados, iepazīstot vietējo tradīcijas, paražas un atklājot katras vietas unikālo dzīvesziņu. Radošo komandu veido mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, koncepcijas autori un režisori Madara Gruntmane-Dujana un Kaspars Bērziņš, režisors–inscenētājs Kārlis Krūmiņš, scenogrāfs Didzis Jaunzems, muzikālais vadītājs Rihards Zaļupe un video māksliniece Katrīna Neiburga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU