DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Maijā norisināsies UNESCO konference par žurnālistiku digitālajā laikā

Atzīmējot 3. maijā Pasaules preses brīvības dienu, no 2. līdz 5. maijam Urugvajā notiks UNESCO konference “Žurnālistika digitālajā aplenkumā”. Pasaules preses brīvības dienas mērķis ir sekmēt un aizstāvēt brīvu, plurālistisku un neatkarīgu preses darbu visā pasaulē.

Konferencē tiks diskutēts par digitālā laikmeta ietekmi uz vārda brīvību, privātumu un mediju dzīvotspēju, ko rada digitālā biznesa modeļi, jaunu tehnoloģiju attīstība un liela apjoma datu vākšana un uzglabāšana. Tāpat tiks analizēta digitālo tehnoloģiju ietekme uz žurnālistiem, viņu avotiem, un tā sekas uz brīvas un neatkarīgas žurnālistikas īstenošanu.

Žurnālisti, mediju pārstāvji, politikas veidotāji, aktīvisti, kiberdrošības eksperti un citas iesaistītās puses tiksies vairāk nekā 50 darba sesijās, pārrunājot, kā īstenot Vindhukas +30 deklarācijā noteiktos principus par informāciju kā sabiedrisko labumu, izaicinājumus, ko vārda brīvībai radījis mākslīgais intelekts, kā iestāties par brīvu un neatkarīgu žurnālistiku. Konferences laikā tiks pasniegta UNESCO Pasaules preses brīvības balva.

Šogad Pasaules preses dienai veltītā konference paralēli notiks gan klātienē, gan tiešsaistē īpaši tam radītā platformā.

Plašāka informācija par konferenci atrodama šajā saitē: https://en.unesco.org/sites/default/files/wpfd_2022_concept_note_en_v5.pdf

Pasaules preses brīvības dienu kopš 1993. gada atzīmē, lai sabiedrībai atgādinātu, ka vārda brīvība ir daļa no cilvēka pamattiesībam, kuras nepieciešams aizsargāt. Savukārt nozares profesionāļiem tā mudina pārdomāt preses brīvības un žurnālistu ētikas jautājumus, kā arī dod iespēju pieminēt žurnālistus, kuri patiesības un sabiedrības informētības vārdā ir zaudējuši dzīvību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU