DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB un Latvijas Pašvaldību savienība akcentē sadarbības nozīmi interešu konflikta situāciju novēršanā un cīņā ar korupciju

21. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes pirmā klātienes sēde pēc ilgstošā pandēmijas posma. Sēdes laikā KNAB priekšnieks Jēkabs Straume pārrunāja ar LPS valdi aktualitātes korupcijas novēršanā un apkarošanā pašvaldību institūciju darbībā, kā arī iespējamos uzlabojumus interešu konflikta regulējumā.

KNAB priekšnieks J. Straume sēdes laikā norādīja, ka pašvaldības aizvien biežāk, tostarp pēc administratīvi teritoriālās reformas, ieviesušas iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmu, lai uzlabotu risku pārvaldību. Vienlaikus KNAB saredz iespējas un aicina pašvaldības aktualizēt un pilnveidot iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmu, lai mazinātu riskus pieļaut pārkāpumus un noziedzīgus nodarījumus korupcijas jomā.

Tāpat sēdes laikā KNAB un LPS pārrunāja iespējamus uzlabojumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Lai arī pērn šajā likuma stājās spēkā grozījumi, kas būtiski paplašina un atvieglo pašvaldību iespējas saņemt ziedojumus no privātpersonām, LPS pauda nepieciešamību pārskatīt vispārējo interešu konflikta novēršanas regulējumu. KNAB priekšnieks norādīja, ka līdz nākamā gada beigām Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD ekspertiem paredzēts pārskatīt regulējumu un sniegt rekomendācijas par iespējamiem uzlabojumiem.

KNAB un LPS savstarpēji apliecināja nepieciešamību uzturēt dialogu par aktuālajiem jautājumiem, lai mazinātu pieļautos pārkāpumus un noziedzīgos nodarījumus pašvaldību institūciju darbībā. KNAB priekšnieks J. Straume: “Esmu pārliecināts, ka gan pašvaldībām un to valsts amatpersonām kā sava reģiona pārvaldītājiem, gan KNAB kā uzraugam pretkorupcijas jomā ir kopīgs mērķis – gādāt par to, lai publiskie resursi un amatpersonām uzticētā vara tiktu izmantota efektīvā un godprātīgā veidā Latvijas iedzīvotāju interesēs.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU