DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Latvija gada trešajā ceturksnī nepieteiksies Novavax vakcīnu piegādēm

Valdība šodien, 12. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri nepieteikties Novavax vakcīnu piegādēm, kas plānotas šā gada trešajā ceturksnī.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz šā brīža Latvijas vakcīnu pret Covid-19 portfeli, kā arī plānotajām piegādēm no pārējiem vakcīnu ražotājiem. Tāpat atbalstīts Veselības ministrijas lēmums piedāvāt ziedošanai citām valstīm līdz 183 000 Novavax vakcīnu, kas saņemtas šā gada sākumā.

Līdzīgu lēmumu pieņēmušas arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis, kurām tāpat kā Latvijai kopīgi noslēgti līgumi ar vakcīnu ražotājiem par turpmākām vakcīnu piegādēm. Latvija līdz šim ziedojusi vairāk nekā vienu miljonu vakcīnu pret Covid-19 devu, no tām aptuveni pusi caur kopīgo ES sistēmu un pusi – divpusēji tādām valstīm kā Tunisija, Moldova, Albānija, Kenija, Gruzija u.c.

Latvijas iedzīvotājiem arī turpmāk tiks saglabāta iespēja vakcinēties ar Novavax vakcīnām – otrajā ceturksnī plānotais apjoms būs pietiekams, lai nodrošinātu vietējo pieprasījumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU