DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas “Rail Baltica” prioritārajām aktivitātēm saņems finansējumu no Militārās mobilitātes programmas

Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (turpmāk – EISI) Transporta koordinācijas komitejas “Rail Baltica” projekta prioritārajām aktivitātēm Latvijā nolēmusi atvēlēt nepilnu 5 miljonu eiro finansējumu no Militārās mobilitātes piešķīruma.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver, ka “Rail Baltica” projekta nozīmība un Baltijas reģiona ātra un uzticama savienojuma nodrošināšana ar Rietumeiropu jaunajos ģeopolitiskajos apstākļos ir īpaši augsta, un izpratni par to apliecina arī lēmums par militārās mobilitātes līdzekļu atvēlēšanu.

Finansējumu plānots izmantot Latvijas prioritārajām aktivitātēm, lai jauno dzelzceļa transporta savienojumu ar Eiropu varētu pilnvērtīgi izmantot arī mūsu valsts aizsardzības spēju palielināšanai.

Līdzekļus plānots novirzīt trim aktivitātēm – apvienotā Daugavas tilta autoceļa sadaļas projektēšanai un projektēšanas uzraudzībai, Salaspils multimodālā kravu termināļa projektēšanai, kā arī lidostas “Rīga” kravu parka un tā apkārtējās infrastruktūras projektēšanai.

Jau ziņots, ka 2021. gada septembrī Eiropas Komisija izsludināja pirmo Militārās mobilitātes projektu uzsaukumu finansējuma piešķiršanai no EISI. 2022. gada 11. janvārī Ministru kabinets lēma atbalstīt “Rail Baltica” projekta pieteikumu, ko Satiksmes ministrijas iesniedza 17. janvārī “Rail Baltica” projekta militārās kapacitātes stiprināšanai.

Papildu informācija:

Eiropas Savienības Kopējā drošības un aizsardzības politika paredz atvieglot militārā karaspēka un līdzekļu pārvietošanos, kā arī infrastruktūras pilnveidošanu ES. “Rail Baltica” projektā jau tā izstrādes posmā integrētas militārās mobilitātes prasības, lai pilnvērtīgi optimizētu EISI līdzekļu izmantošanu. Militārā mobilitāte ir centrālais stratēģiskais instruments, kas ļauj Eiropas Savienībai kopā ar Ziemeļatlantijas līguma organizāciju (NATO) efektīvi un savstarpēji papildinošā veidā īstenot drošības un aizsardzības intereses.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU