DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

79 personām piešķirti Latvijas valsts augstākie apbalvojumi

11. aprīlī oficiālajā izdevumā  „Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) publicēti četri Ordeņa kapitula paziņojumi. Kļuvis zināms, kam saskaņā ar Valsts prezidentu un Ordeņa kapitula lēmumu piešķirts Triju zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri ar savu darbu stiprinājuši demokrātisku, tiesisku un nacionālu Latviju.

VALSTS APBALVOJUMU SAŅĒMĒJI 
Valsts prezidenta un Ordeņa kapitula paziņojumi liecina, ka Triju zvaigžņu ordenis saņemts  34 personībām, Viestura ordenis  – 10 personībām un Atzinības krusts – 35 personībām.  

Tie ir mediķi, izcili kultūras darbinieki, militārpersonas, robežsargi un Valsts policijas amatpersonas, kuras sargā mūsu valsts drošību, tiesu sistēmas pārstāvji, zinātnieki, skolotāji, uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, nacionālās pretošanās kustības dalībnieki, vēsturnieki, novadpētnieki, sabiedriskie darbinieki. 

APBALVOJUMA SAŅĒMĒJI 
Oficiālās publikācijas "Latvijas Vēstnesī": 

Ordeņa kapituls 2022. gada 4. aprīlī nolēma atsākt augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanu atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 56. panta pirmajai daļai, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. 

Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi: 

  • Triju zvaigžņu ordenis visaugstākais valsts apbalvojums: nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra  – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm; 
  • Viestura ordenis  nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Confortamini et pugnate  – Esiet stipri un cīnieties; 
  • Atzinības krusts nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Confortamini et pugnate  – Esiet stipri un cīnieties. 
Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU