DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

“Rīgas Mežu” video novērošanas sistēma fiksē: stundas laikā “varonis” divas reizes pie meža izmet būvgružus

Publicitātes foto

“Rīgas Mežu” jaunā video novērošanas sistēma konstatējusi, ka stundas laikā viens “varonis” no auto pie meža divas reizes izmesta atkritumus. Informācija par abiem gadījumiem nodota policijai. Atkritumi rada ekoloģisku kaitējumu un finansiālus zaudējumus – pērn atkritumu savākšanai iztērētie līdzekļi līdzinās summai, par kuru varētu izaudzēt trešdaļu miljonu priedīšu.

Svētdienas, 3.aprīļa pēcpusdienā, viens un tas pats cilvēks no viena un tā paša spēkrata bagāžnieka gaišā dienas laikā mežā divas reizes izmeta atkritumus izmeta divas reizes. No jaunās “STROPS Technologies” meža novērošanas sistēmas iegūtie materiāli un pārbaude klātienē liecina, ka vīrietis pie meža izmetis vairākus desmitus kilogramus būvgružu.

“Rīgas Meži” jau vēstījuši, ka kopš februāra vidus uzņēmuma teritorijās izvietota jauna un moderna “STROPS Technologies” video novērošanas sistēma. Tās mērķis ir samazināt nelegālo atkritumu izgāšanu, novērst dabas piesārņošanu un vides postīšanu, kā arī operatīvi konstatēt meža piegružotājus. Jaunā sistēma darbojas līdztekus jau vairākiem desmitiem video novērošanas kameru, kas izvietotas uzņēmuma teritorijās un to atrašanās vietas tiek mainītas.

Šis šogad jau ir trešais gadījums, kad galvaspilsētas teritorijā esošajos mežos izvietotās kameras konstatējušas ļaunprātīgus meža piesārņotājus. Un saistībā ar kameru fiksēto informāciju “Rīgas Meži” sadarbojas ar policiju.

Ik gadu palielinās no “Rīgas Mežu” teritorijām izviesto atkritumu apjoms – gan celtniecības atkritumi, sadzīves atkritumi un riepas, gan bīstamie atkritumi, t.sk. šīferis. Piemēram, šogad trijos mēnešos izvestas vairāk nekā 420 tonnas atkritumu, kas uzņēmumam un līdz ar to arī rīdziniekiem izmaksājis teju 32 000 eiro. Savukārt 2021.gadā savākto atkritumu apjoms bija 1500 tonnas un ap 1000 m3, kā arī vairāk nekā 30 tonnas riepu. Pērn “Rīgas Mežu” izmaksas par atkritumu nodošanu pārsniedza 70 000 eiro.

Par šādu summu “Rīgas Meži” varētu izaudzēt ap 300 000 priežu stādu. Tā ir aptuveni trešā daļa no uzņēmuma ik gadu iestādītajām priedītēm, lai atjaunotu mežu, lai nākamajām paaudzēm nodrošinātu veselīgu dzīves telpu un lai mazinātu klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU