DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vidusskolēni aicināti izmēģināt pārtikas dizainera darbu

Publicitātes attēls

No 13. līdz 14. aprīlim LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē Jelgavā norisināsies divu dienu karjeras izaugsmes pasākums “Pārtikas dizainers – nākotnes profesija”, kurā aicināti piedalīties 10. – 12. klašu skolēni. Tā būs unikāla iespēja iejusties pārtikas tehnologa “ādā” un izprast plašās darba iespējas, ko paver darbs pārtikas nozarē.

Viena no Latvijas eksportspējīgajām nozarēm ir pārtikas rūpniecība, kas ir nepārtrauktā attīstībā un regulāri piedāvā patērētājiem gan jau zināmus, gan pilnībā jaunus pārtikas produktus. Tos radījuši un tirgū ievirzījuši pārtikas tehnoloģiju, inovāciju un mārketinga speciālisti, kas apvienojuši radošumu ar izpratni par pārtiku un tās sastāvu un atklājuši līdz šim nezināmus pārtikas ražošanas virzienus.

Lai veicinātu jauniešu izpratni par nepārtraukti mainīgo pārtikas rūpniecību un ļautu viņiem ieraudzīt sevi tajā, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte piedāvā iespēju piedalīties karjeras izaugsmes pasākumā “Pārtikas dizainers – nākotnes profesija”. Tajā ikviens varēs izmēģināt pārtikas tehnologa darbu un mentoru klātbūtnē risināt reālas pārtikas uzņēmumu problēmas, izstrādājot jaunu produktu prototipus, kā arī iepazīt fakultātes studiju un pētniecības vidi.

“Profesionālās karjeras izvēle ir izaicinājums daudziem vidusskolēniem, jo darba tirgus piedāvā ļoti plašas izvēles iespējas. Tādēļ divu dienu laikā nodrošināsim jauniešiem unikālu pieredzi un centīsimies parādīt interesanto pārtikas tehnologa darbu, kas piedāvā nopietnas nākotnes perspektīvas stabilu ienākumu un aizraujoša darba procesa dēļ. Gaidām pieteikumus gan no skolēniem, kuri vēl tikai domā par savu nākotnes profesiju un nav izlēmuši par to, gan arī no tiem, kuriem jau ir interese par pārtiku, bioloģiju, ķīmiju un dabaszinātnēm,” stāsta pasākuma organizatore Dace Kļava.

Pirmajā dienā aktivitātes plānotas attālināti Zoom platformā, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm un aktualitātēm pārtikas nozarē, kā arī dažādiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem un to idejām par jauniem pārtikas produktiem. Savukārt otrajā dienā visi klātienē tiksies LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes laboratorijās Jelgavā un centīsies kopā ar nozares profesionāļiem radīt jaunu pārtikas produktu dizainu un prototipus.

Plašāka pasākuma programma un pieteikšanās iespēja pieejama www.llu.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU