DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Valsts prezidents ar jauniešiem Daugavpilī debatēs par Satversmes dilemmu – kā salāgot rūpes par vidi ar personīgo labklājību

Turpinot atzīmēt Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. jubilejas gadu, otrdien, 5. aprīlī, Valsts prezidents Egils Levits uz debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” otro diskusiju aicinājis jauniešus no Daugavpils. Debašu centrā būs jautājums, kādu izvēļu priekšā nonākam rūpēs par vidi un tiesībām dzīvot personīgā labklājībā.

Debašu cikla otrā diskusija “Zaļās nākotnes sapnis. Vai uz šodienas labklājības rēķina?” notiks Daugavpils Valsts ģimnāzijā. Diskusija plkst. 14.00 būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv, Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv un Valsts prezidenta sociālo tīklu YouTube, Facebook un Twitter kontos. Diskusiju vadīs Latvijas Televīzijas personība Ēvalds Dukuls.

Ar Valsts prezidentu debatēs deviņi jaunieši: Santa Bule no Daugavpils 12. vidusskolas; Arnita Bernāne no Daugavpils Valsts ģimnāzijas; Anželika Litvinoviča no Daugavpils Valsts ģimnāzijas; Vladimirs Bazans no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja; Milēna Kaštaļjana no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja; Elizabete Križanovska no Daugavpils Valsts ģimnāzijas; Ņikita Zirjanova no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja; Ieva Lozjuka no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja; Timura Ragozins no Daugavpils 9. vidusskolas.

Latvijas Republikas Satversmē iekļautās vienlīdz būtiskās un nākotnei nozīmīgās vērtības reizēm var šķietami konkurēt, tādējādi veidojot izvēles dilemmas. Satversmes 115. pants paredz, ka valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, savukārt Satversmes ievadā noteikts, ka ikviens rūpējas par sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret nākamajām paaudzēm, vidi un dabu. Tomēr valsts attīstībai un sabiedrības labklājībai ir nepieciešami resursi, tai skaitā dabas resursi. Valsts prezidents ar jauniešiem pārrunās, kādu izvēļu priekšā nonākam rūpēs par vidi un tiesībām dzīvot personīgā labklājībā.

Debašu cikls “#Satversmei100: vērtības nākotnei” ir nozīmīgs solis jauniešu līdzdalībai Latvijas nākotnes veidošanā. Tas mudina jauniešus formulēt savas domas, kā arī sarunāties un sadzirdēt citu viedokli par mums katram svarīgiem jautājumiem. Debašu cikls noris visa gada garumā; tas tika atklāts (ieraksts) š. g. 15. februārī Rīgas pilī un tiek turpināts reģionos – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Sēlijā. Cikla noslēgums plānots 2023. gada februārī Rīgas pilī.

Diskusijas tiek ierakstītas, un to saturs – apkopots, lai veidotu mācību un izziņas materiālu.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU