DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Šogad bijuši jau 28 meža ugunsgrēki

Publicitāte foto

Valsts meža dienests šogad dzēsis jau 28 meža ugunsgrēkus, no kuriem vairums  bijis Zemgales virsmežniecības un Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā. Kopumā uguns skartā platība nav liela, postījumi nodarīti 5,44 ha meža. Paliekot sausākam un siltākam laikam, ugunsbīstamība mežā pieaug.

Latvijas ziemeļu un austrumu daļas mežos vietām vēl sastopams sniegs, savukārt Kurzemes un Zemgales pusē sniega sega ir nokususi, tas paaugstina ugunsgrēku izcelšanās risku. Kļūstot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība palielinās arī pārējā valsts teritorijā.

Šogad Valsts meža dienests reģistrējis un dzēsis jau 28 meža ugunsgrēkus, tajos uguns skārusi 5,44 ha meža. Astoņi no šiem meža ugunsgrēkiem bijuši Zemgales virsmežniecības teritorijā. Vairāki meža ugunsgrēki notikuši aizvadītajā sestdienā, tie izcēlās spēcīgā vēja rezultātā norautu elektrolīniju dēļ. Citos gadījumos meža ugunsgrēki radušies cilvēka neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ.

Ik gadu Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus, nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā Latvijas teritorijā. Šajā periodā iedzīvotājiem uzturoties mežā un purvā, ir aizliegtas vairākas darbības, piemēram, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, atstāt ugunskurus bez uzraudzības un dedzināt atkritumus. Ugunsnedrošajā periodā ugunskurus atļauts kurināt tikai tam īpaši piemērotās vietās. Valsts meža dienests aicina, dodoties pastaigās uz mežu un vērot dabas skaistumu, sērkociņus un šķiltavas labāk atstāt mājās. Lielākais vairums meža ugunsgrēku izceļas tieši cilvēku neapdomīgas rīcības ar uguni dēļ. Dienests sekos līdzi laiksapstākļiem un situācijai mežā un tiklīdz palielināsies ugunsbīstamība, noteiks ugunsnedrošā laikposma sākuma datumu.

2021. gadā Valsts meža dienests atklāja un dzēsa 466 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 505 ha.

Viena no Valsts meža dienesta funkcijām ir uzraudzīt un īstenot meža ugunsdzēsību, šo funkciju arī šogad dienests īstenos tāpat, kā iepriekšējos gados.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU