DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Plānots, ka Saeimas un pašvaldību domju deputātiem darba pienākumu veikšanai vairs nebūs nepieciešams vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 22.martā, konceptuāli atbalstīja likuma projektu, kas paredz no 1.aprīļa atzīt par spēku zaudējušu likumu “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam”.

Likums “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” paredz, ka deputāts Saeimas darbā ir tiesīgs piedalīties tikai tad, ja ir uzrādījis sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu. Vienlaikus darbu turpināt var arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsilija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu. Prasība pēc Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta attiecināta arī uz pašvaldību deputātiem.

Pieņemot likumu, tika paredzēts, ka tas būs spēkā līdz 2022.gada 1.jūlijam, bet kopš tā spēkā stāšanās ir būtiski mainījušies apstākļi, kas bija par pamatu tā pieņemšanai, akcentē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Kā atzīmēts likuma projekta anotācijā, likumā ietvertais regulējums vairs nav vajadzīgs tā mērķu sasniegšanai, jo būtiski ir uzlabojusies epidemioloģiskā situācija Latvijā, kā arī mainījies regulējums nodarbinātības jomā, ievērojami samazinot to personu kategorijas, kurām darba pienākumu veikšanai nepieciešamas vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU