DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Valdība apstiprina programmu Latvijas pārrobežu sadarbībai ar Igauniju

Šodien, 8. martā, Ministru kabinetā tika apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par Eiropas Savienības Kohēzijas politikas mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam turpmāku virzību iesniegšanai Eiropas Komisijā.

Programmas mērķis ir stiprināt sadarbību starp Latvijas un Igaunijas reģioniem šādos tematiskajos virzienos:

  • Kopīgi un viedi augoši uzņēmumi. Tiks atbalstīta sadarbības stiprināšana starp izpētes, mazo un vidējo uzņēmumu un sabiedrisko sektoru, lai stimulētu inovācijas un uzņēmējdarbību.
  • Ilgtspējīga un noturīga programmas teritorija. Ir paredzēts ieguldījums dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai, piesārņojuma mazināšanai; kopīgas darbības pārrobežu problēmu risināšanai programmas teritorijā.
  • Labāk savienotā programmas teritorija. Ir paredzēts atbalsts vietējo pierobežu ceļu uzlabošanai.
  • Pieejamāka un ilgtspējīgāka pārrobežu tūrisma pieredze. Tiks atbalstīta uz programmas teritorijas daudzveidīgā dabas un kultūras mantojuma balstītu ilgtspējīgu un pieejamu tūrisma produktu kopīga izstrāde, tūrisma piedāvājumu, apskates objektu, produktu un pakalpojumu pieejamības uzlabošana visām sabiedrības grupām.
  • Vairāk sadarbības pārrobežu reģionos un kopīgu pakalpojumu attīstība. Tiks atbalstīta ilgtspējīgas sadarbības prakses izveide pierobežas reģionā pārrobežu stratēģiskajai plānošanai.

Programmu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un kopējais pieejamais ERAF finansējums pārrobežu sadarbības projektu īstenošanai ir 24  milj. eiro. Finansējuma saņēmējiem būs iespēja saņemt līdzfinansējumu projekta aktivitāšu īstenošanai 80% apmērā no attiecināmajiem izdevumiem.

Sadarbības programmas finansējuma saņēmēji var būt valsts budžeta iestādes, pašvaldības un to izveidotās iestādes, biedrības un nodibinājumi, privātie uzņēmumi.Programmas teritorijā ietilpst Kurzemes, Pierīgas, Rīgas un Vidzemes reģioni Latvijā un Dienvidigaunijas un Rietumigaunijas reģioni Igaunijā.

2022.gada martā Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma tiks iesniegta izskatīšanai Eiropas Komisijā un līdzko tiks saņemts lēmums par Programmas apstiprināšanu (provizoriski 2022.gada otrajā pusē) finansējums kļūs ieejams projektu īstenošanai. Līdz tam laikam Programmas partnervalstis sadarbībā ar Vadošo iestādi/Kopīgo sekretariātu uzsākušas darbu pie Programmas īstenošanas nosacījumu sagatavošanas un sagaidāms, ka pirmais projektu konkurss tiks izsludināts 2022.gada beigās.

Aktuālā informācija pieejama tīmekļa vietnē – https://estlat.eu/, kā arī Latvijas Nacionālās atbildīgās iestādes tīmekļa vietnē www.interreg.lv un Interreg Latvija Facebook kontā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU