DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Par epidemioloģisko drošību reliģiskās darbības veikšanas vietās no 1. marta

Tieslietu ministrija informē par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu reliģiskās darbības veikšanas vietās pēc ārkārtējās situācijas beigām no 2022. gada 1. marta.

Pulcēšanās reliģiskās darbības veikšanas vietās var notikt gan ar, gan bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaudes.

Pulcēties epidemioloģiski drošā vidē var, ja tiek nodrošināta vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaude; netiek pieļauta tādu personu (izņemot bērnus līdz 18 gadu vecumam) klātbūtne, kurām nav pieejami vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti; tiek lietota medicīniskā sejas maska vai ne zemākas klases kā FFP2 respirators bez vārsta; tiek ievēroti vispārējās drošības pasākumi.

Bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas reliģiskās darbības veikšanas vietās var pulcēties, ja tiek lietota sejas maska un tiek ievērotas vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Laulību noslēgšana, bēru un kristību ceremonija var notikt klātesot līdz 250 personām un, ja tiek ievērotas vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ar vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumiem saprotams, ka:

  • tiek ievērota divu metru fiziska distancēšanās starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem;
  • tiek nodrošināta cilvēku plūsmas organizēšana un kontrole, lai novērstu drūzmēšanos telpās;
  • maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties reliģiskās darbības veikšanas vietā, nosaka atbilstoši noteiktajam cilvēku skaitam un nepieļaujot cilvēku drūzmēšanos;
  • tiek veikta telpu ventilācija jeb vēdināšana un tiek ievēroti higiēnas pamatprincipi.

Ja reliģiskās darbības veikšanas vietā pulcēšanās noris gan epidemioloģiski drošā, gan epidemioloģiski nedrošā vidē attiecīgās drošības vides savā starpā ir fiziski jānorobežo.

Papildus norādāms, ka dievnami no 1. marta darbojas bez darba laika ierobežojuma.

Tāpat Tieslietu ministrija aicina un ir vērsusi reliģisko organizāciju uzmanību uz to, ka dievkalpojumus ir iespējams translēt tiešsaistē, lai samazinātu cilvēku fizisku kontaktēšanos.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU