DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma
1
1

Tieslietu padome pieņem rezolūciju par demokrātijas vērtību un suverenitātes aizsardzību Ukrainā

Karam Eiropā nav vietas, tiesiskums, brīvība un cieņa ir demokrātisku valstu visaugstākās vērtības – teikts Tieslietu padomes rezolūcijā par demokrātijas vērtību un suverenitātes aizsardzību Ukrainā.

Tieslietu padome 25.februārī vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā nosoda Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai un Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu 2. panta 4. punkta pārkāpumu.

Latvijas Tieslietu padome pauž stingru atbalstu Ukrainai, tās suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai atbilstoši starptautiskajām tiesībām.

“Šī rezolūcija ir solidaritātes apliecinājums Ukrainai un tās tautai cīņā par savas valsts neatkarības un demokrātijas aizsardzību. Šajā saspringtajā un smagajā brīdī Tieslietu padome aicina Ukrainas kolēģus – tiesnešus un tiesu sistēmai piederīgās amatpersonas – būt stipriem un nelokāmiem, sargāt Ukrainas konstitūciju un tiesiskumu,” teikts rezolūcijā.

Latvijas Tieslietu padomes rezolūcija par demokrātijas vērtību un suverenitātes aizsardzību Ukrainā

Latvijas Tieslietu padome kā koleģiāla institūcija vienbalsīgi pieņēmusi šādu rezolūciju:

  1. Latvijas Tieslietu padome nosoda Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai un Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu 2. panta 4. punkta pārkāpumu.
  2. Latvijas Tieslietu padome pauž stingru atbalstu Ukrainai, tās suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai atbilstoši starptautiskajām tiesībām.
  3. Šī rezolūcija ir solidaritātes apliecinājums Ukrainai un tās tautai cīņā par savas valsts neatkarības un demokrātijas aizsardzību. Šajā saspringtajā un smagajā brīdī Tieslietu padome aicina Ukrainas kolēģus – tiesnešus un tiesu sistēmai piederīgās amatpersonas – būt stipriem un nelokāmiem, sargāt Ukrainas konstitūciju un tiesiskumu.

Karam Eiropā nav vietas, tiesiskums, brīvība un cieņa ir demokrātisku valstu visaugstākās vērtības!

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU