DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pieejams bezmaksas materiāls mazo un vidējo uzņēmumu darbinieku zināšanu un prasmju kartēšanai un pilnveides plāna izveidei

Aktualizējot mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) nepieciešamību stiprināt savu darbinieku kompetences un pilnveidot viņu prasmes,  Vidzemes plānošanas reģions kopā ar ārvalstu ekspertiem izstrādājis personāla attīstības rīkus cilvēkresursu stiprināšanai nelielos uzņēmumos. Lai praktiskos risinājumus varētu vieglāk testēt, tostarp izmantot tos pareizi, pabeigts darbs pie vadlīniju sagatavošanas. Materiāli pieejami arī latviešu valodā.

Praktiskie rīki jeb kartes ļaus uzņēmumu vadītājiem pārbaudīt, kādas zināšanas un kompetences uzņēmumā pietrūkst, uz kurām trūkstošajām kompetencēm norāda paši darbinieki, un kāda veida izglītojošie pasākumi šo varētu vislabāk kompensēt.  Rīku komplektā pieejama arī kompetenču jeb kvalifikācijas matrica, kas palīdzēs vadītājiem sagatavot darbinieku individuālos attīstības plānus prasmju pilnveidošanai, tostarp ļaus identificēt tos darbiniekus, kas varētu kļūt par kolēģu zināšanu mentoriem. 

Praktisko rīku kartes Latvijā testējuši un kā ikdienas darbā noderīgu instrumentu novērtējuši četri uzņēmumi – SIA “Valmiermuižas pils”, SIA “Very Berry”, SIA “BALTMA” un SIA “Wunder Latvia”.

Metodoloģijas materiāls lasāms šeit, vadlīnijas – šeit.

SIA “Wunder Latvia” talantu vadītāja Ilze Zariņa, vērtējot testētos risinājumus, secina: “Mentorings ir daļa no Wunder talantu attīstības sistēmas, un tā bijis arī pirms iesaistīšanās PULSE projektā. Taču tieši PULSE projekta piedāvātie rīki ļāvuši labāk strukturēt un padarīt procesu skaidrāku.”

SIA “BALTMA”valdes loceklis Alvis Sokolovs rekomendē attīstīt rīkus, lai tie būtu lietojami plašākam uzņēmumu lokam: “Pulse radītos rīkus vērtēju kā nozīmīgus, tas labs sākumpunkts, laba bāze. Neskatoties uz to, ka tas varētu būt laikietilpīgi, ieteiktu veikt dažas izmaiņas, rīkus pielāgot,  lai tie atbilstu ikviena uzņēmuma vajadzībām.”

Būtiski norādīt, ka šo materiālu plaša izmantošana varētu aktualizēt jautājumu par to, vai šī brīža pieaugušo izglītības un prasmju pilnveides programmu piedāvājums atbilst uzņēmēju un viņu darbinieku aktuālajām vajadzībām.

Metodoloģija un vadlīnijas izstrādātas izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu – īstenojot Erasmus+ projektu “Uz viedām specializācijām orientēta pieaugušo prasmju attīstība mazos un vidējos uzņēmumos (PULSE)”. Projekts tika ieviests no 2019. gada septembra, un šobrīd veiksmīgi noslēdzas, sniedzot MVU  praktiskas atbalstu.

Pulse projekta ietvaros tika veikts pētījums par MVU segmenta vajadzībām un ar personāla attīstības jautājumiem saistītiem izaicinājumiem. Balstoties uz to, izstrādāta metodika par pieaugušo izglītības iespējām cilvēkresursu attīstībā, kā arī atlasīti konkrēti personāla attīstības rīki. Lai pārbaudītu šo instrumentu lietderību un to ietekmi uz uzņēmumu attīstību, kā arī personāla kompetenču pilnveidošanai, tie izmēģināti četros dažādos MVU Vidzemē. Vienlaicīgi līdzīgas aktivitātes īstenotas arī projekta sadarbības partneru valstīs – Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Vācijā un Spānijā.

Aktivitātes tiek īstenotas ERASMUS+ projekta „Uz viedām specializācijām orientēta pieaugušo prasmju attīstība mazos un vidējos uzņēmumos” (PULSE) ietvaros. Tā mērķis ir izstrādāt inovatīvus elastīgus pieaugušo izglītības ceļus uz viedo specializāciju orientētiem MVU.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU