DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija nosoda Krievijas lēmumu atzīt Ukrainas valdības nekontrolētās Doņeckas un Luhanskas teritorijas

Reaģējot uz Krievijas Federācijas prezidenta pieņemto lēmumu atzīt Ukrainas valdības nekontrolēto Luhanskas un Doņeckas teritoriju neatkarību, uz tikšanos ar Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andri Pelšu tika izsaukts Krievijas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis.

Krievijas pārstāvim tika izteikts kategorisks nosodījums par Krievijas agresiju pret Ukrainu, kas balstīta safabricētos ieganstos un izplatītā klaji nepatiesā informācijā. Vakardien Krievijas prezidenta pieņemtais lēmums ir uzbrukuma turpinājums Ukrainas valstiskumam un teritoriālajai integritātei, ko Krievija uzsāka 2014. gadā.

A. Pelšs norādīja: “Krievijas spertie soļi ir klajš starptautisko tiesību un Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpums, tā ir vardarbīga robežu maiņa. Šī rīcība ir izraisījusi asu un plašu starptautisku nosodījumu un Krievijai radīs smagas un ilgstošas sekas.”

Kategoriski nosodot Krievijas rīcību, Latvija uzsver, ka starptautiskā sabiedrība reaģēs stingri un spers maksimāli spēcīgus soļus Krievijas agresijas pārtraukšanai un palīdzības sniegšanai Ukrainai. Latvija iestājas par stingru ekonomisko sankciju ieviešanu pret Krievijas Federāciju un personām, kuras ir atbildīgas par uzbrukumu Ukrainas valstiskumam.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs atkārtoti pauda pilnu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai tās starptautiski atzītajās robežās.

Informācijai:

Krievijas vēstnieka Latvijā prombūtnes laikā vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis ir Krievijas augstākais diplomātiskais pārstāvis Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU