DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

E-drošības mēneša ietvaros aicina skolu komandas piedalīties akcijā „Netiķete – mani spēles noteikumi”!

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina akciju „Netiķete – mani spēles noteikumi” un aicina pedagogus kopā skolēnu komandām  iesūtīt savus labākos tiešsaistes etiķetes paraugus, kurus radījuši galvenokārt skolēni mācību darba laikā, starptautiskajos projektos un /vai eTwinning projektos. Labāko un radošāko netiķešu izstrādātāji saņems mazas pārsteigumu balviņas.

eTwinning šī gada februārī un martā organizē dažādas aktivitātes pedagogu e-drošības un digitālo prasmju uzlabošanai. Kā viens no būtiskākajiem aspektiem, par ko pedagogiem diskutēt skolās  e-drošības kontekstā, ir  tiešsaistes uzvedības noteikumi, kuri sevī ietver digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Lai turpinātu izcelt tēmas aktualitāti un mudinātu pedagogus biežāk ar skolēniem diskutēt par uzvedību tiešsaistē, eTwinning organizē akciju, kuras mērķis ir identificēt dažādus labās prakses piemērus un apkopot pieredzes stāstus, noderīgas metodes un padomus no pedagogiem.

Akcijā var piedalīties jebkura veida un līmeņa izglītības iestāde, kura nodrošina izglītību bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 19 gadiem (pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestāde). Viens skolotājs var iesniegt vairākus pieteikumus.

Lai piedalītos akcijā, pedagogam jāiesniedz netiķete, kuru galvenokārt veidojuši skolēni mācību procesa ietvaros. Netiķete jeb tiešsaistes noteikumi var būt radīti mācību darba laikā, starptautiskajos projektus un /vai eTwinning projektos. Pieteikumi jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2022. gada 20. marta plkst. 24:00 elektroniski aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē https://ej.uz/anketa_netiketes_akcija. Pieteikumā augšupielādē netiķeti pdf, jpeg vai png formātā vai norāda saiti uz video YouTube vietni, kur netiķete ir publicēta, kā arī norāda informāciju metodēm un pieredzi skolēnu iesaistīšanā. Akcijai iesniegtos video izvērtē aģentūras darbinieki. Saite uz informāciju tīmekļa vietnē: https://ieej.lv/0bJOi .

Vērtēšanas kritēriji:

  • netiķetes saturs;
  • oriģinalitāte;
  • atbilstība tēmai;
  • mākslinieciskā kvalitāte.


Akcijas uzvarētāju darbi tiks publicēti eTwinning tīmekļa vietnē http://www.etwinning.lv un popularizēti kā labās prakses piemēri eTwinning Latvija sociālajos tīklos, kā arī visi uzvarētāji saņems mazas pārsteigumu balviņas no eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta.  Jautājumus par konkursu var uzdot, rakstot uz e-pastu info@etwinning.lv. Atbilde tiks sniegta divu darba dienu laikā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU