DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents un veselības ministrs: pandēmijas ierobežojumi jāmazina pakāpeniski un ievērojot piesardzību

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

7. februārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai pārrunātu aktuālo situāciju pandēmijas izplatībā, kā arī to, kā ierobežojumi varētu tikt pakāpeniski mazināti, saslimstībai mazinoties.

Valsts prezidents un veselības ministrs pārrunāja Covid-19 Delta un Omikrona paveidu atšķirīgo ietekmi uz hospitalizāciju, tas arī liek valstij reaģēt atbilstoši jaunajai situācijai un citādi nekā iepriekšējos pandēmijas viļņos. E. Levits uzsvēra, ka joprojām individuālā iedzīvotāju aizsardzība un piesardzība ir ārkārtīgi svarīga – tas ietver vakcināciju, balstvakcināciju, masku nēsāšanu, higiēnu u. c. – līdz šis pandēmijas vilnis būtu pārvarēts.

D. Pavļuts informēja E. Levitu par pandēmijas gaitu un aktuālo statistiku, kas rāda, ka saslimstība februāra vidū varētu sasniegt kulmināciju un tad samazināties. Veselības ministrs sacīja, ka Ministru kabinets lems par to, kā pēc šīs kulminācijas soli pa solim atcelt ierobežojumus. Valsts prezidents arī uzsvēra, ka valdībā topošajam ierobežojumu samazināšanas plānam ir jābūt pēc iespējas konkrētākam, lai būtu iespējams skaidri plānot darbu, sadzīvi un uzņēmējdarbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU