DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

No 1. februāra izmaiņas regulējumā par atbalstu aizsargātajiem lietotājiem

Šā gada 1. februārī spēkā stājas vairāki grozījumi normatīvajā regulējumā, kas skar atbalsta saņēmēju loku norēķiniem par elektroenerģiju. Ar izmaiņām noteikts, ka turpmāk maksājuma samazinājums norēķiniem par elektroenerģiju tiks piemērots par katru bērnu ar invaliditāti. Veiktas arī izmaiņas, kas nosaka atbalsta nepiemērošanu gadījumā, kad aizsargātais lietotājs reģistrēts Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā kā parādnieks.

2021. gada 1. septembrī darbību uzsāka Aizsargātā lietotāju datu informācijas sistēma (ALDIS), kuras pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB). Sistēma apkopo informāciju no dažādām valsts informācijas sistēmām un sniedz datus elektroenerģijas tirgotājiem par personām – aizsargātajiem lietotājiem, kuriem pienākas atbalsts elektroenerģijas rēķinu samazinājumam. Aizsargāto lietotāju lokā ietilpst daudzbērnu ģimenes, personas ar I grupas invaliditāti, ģimenes ar bērniem, kuriem ir invaliditāte, un trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības. Šobrīd secināms, ka atbalsta saņemšanas mehānisma maiņa ir ļāvusi aptvert un identificēt plašāku aizsargāto lietotāju loku. Decembrī aizsargāto lietotāju skaits, kas saņēmuši atbalstu, sasniedza 92 434, kas ir par ~30% vairāk nekā pirms sistēmas ieviešanas.

Lai sniegtu papildu atbalstu ģimenēm, Ministru kabineta noteikumos Nr. 345 “Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumi” iestrādātas izmaiņas, kas paredz, ka ģimenēs, kurās ir vairāki bērni ar invaliditāti, maksājuma samazinājumu piemēros vienam no bērna vecākiem, audžuvecākiem vai aizbildņiem par katru bērnu ar invaliditāti.

ALDIS tiek saņemti dati no dažādiem valsts reģistriem, lai noteiktu atbilstību aizsargātā lietotāja statusam: no pašvaldībām, lai identificētu trūcīgās un maznodrošinātās personas un reģistrētos līguma numurus; no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Fizisko personu reģistra, lai identificētu pakalpojuma saņēmējus daudzbērnu ģimenēs; no Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas Invaliditātes informācijas sistēmas, lai identificētu ģimenes ar bērniem ar invaliditāti un personas ar I invaliditātes grupu vai to aizgādņus.

Lai valsts atbalsts sasniegtu tikai savas tiešās mērķa grupas, no šā gada 1. februāra ALDIS saņems datus arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas un aizsargātā lietotāja pakalpojumu jeb atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju nesaņems aizsargātais lietotājs, kas reģistrētas Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā kā parādnieki.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par aizsargātā lietotāja pakalpojumu aicinām meklēt BVKB tīmekļvietnē: Biežāk uzdotie jautājumi | Būvniecības valsts kontroles birojs (bvkb.gov.lv).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU