DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. janvārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bļodniece: šis gads iezīmēs būtisku divpusējo attiecību padziļināšanu ar Ukrainu

Šonedēļ uzturoties vizītē Ukrainā, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece tikās ar Ukrainas aizsardzības nozares vadību, kā arī vairāku militāru un nemilitāru organizāciju pārstāvjiem, paužot atbalstu turpmākajai sadarbībai un palīdzībai.

“Jau šobrīd nodrošinām Ukrainai ne tikai politisku, bet arī praktisku, tajā skaitā militāru atbalstu. Vienlaikus šis gads iezīmēs būtisku divpusējo attiecību padziļināšanu gan militārās industrijas attīstībā, gan militārās un kaujas lauka medicīnas pieredzes nodošanā, gan efektīvā cīņā ar propagandu un dezinformāciju,” uzsver B. Bļodniece.

Kijevā tiekoties ar Ukrainas aizsardzības ministra vietniekiem  Oleksandru Poliščuku (Oleksandr Polishchuk) un Hannu Maliaru (Hanna Maliar), kā arī citiem nozares vadības pārstāvjiem, parlamentārā sekretāre apsprieda nepieciešamo atbalstu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanā.

Savukārt apmeklējot Luhanskas apgabalu Austrumukrainā, Latvijas Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre nodeva jau divdesmit piekto humānās palīdzības, kas paredzēta Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Nododot Nacionālo bruņoto spēku Ukrainā nogādāto humānās palīdzības sūtījumu, kas ietvēra gan medicīnas preces, gan apģērbus un apavus, gan rupjmaizi un sadzīvē nepieciešamas lietas, B.Bļodniece pauda, ka šāda praktiska palīdzība ir viens no veidiem, kā Latvija atbalsta Ukrainu papildu politiskajiem un  militārajiem centieniem.

Luhanskā parlamentārā sekretāre tikās arī ar Kadetu liceja vadību, pārrunājot iespēju organizēt pieredzes apmaiņu ar Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu, kas atrodas Kandavā.

Tāpat vizītes laikā B. Bļodniece tikās ar Ukrainas militārās medicīnas speciālistiem, vienojoties par informācijas apmaiņu kara medicīnas jomā, kurā Ukrainas bruņoto spēku mediķi guvuši reālu pieredzi, sniedzot medicīnisko palīdzību kara lauka apstākļos.

Apmeklējot Ukrainu, parlamentārā sekretāre arī vienojās atsākt Latvijā organizēt vasaras nometnes karavīru bērniem. Plānots, ka šogad vasaras nometnē varēs piedalīties vismaz 60 ukraiņu bērni, kuri dzīvo valsts Austrumu pierobežā. Šāda palīdzības programma ir bijusi arī iepriekš, taču Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ tā uz laiku tika pārtraukta.

Papildus arī tiks atjaunota Ukrainas karavīru rehabilitācijas programma, kuras ietvaros iepriekš tika palīdzēts vairākiem kara ievainojumus guvušajiem karavīriem. Piemēram, 2019. gadā Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” ārstēšanās un rehabilitācijas kursu izgāja 14 konfliktā Ukrainā cietušie karavīri.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā Krievijas pastiprināto militāro spiedienu Ukrainā un pie tās robežām, Baltijas valstis ir nolēmušas reaģēt uz Ukrainas vajadzībām un sniegt papildu palīdzību aizsardzības jomā. Šī palīdzība vēl vairāk stiprinās Ukrainas spējas aizsargāt savu teritoriju un iedzīvotājus iespējamas Krievijas agresijas gadījumā.

Stiprinot Ukrainas bruņoto spēku militārās spējas, Latvija un Lietuva arī nodrošinās pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger" un tām nepieciešamo aprīkojumu. Latvija arī nosūtīs individuālo ekipējumu un sausās pārtikas uzturdevas.
Savukārt Igaunija nodrošinās prettanku raķešu sistēmas “Javelin”.

Vizīti un līdzšinējo Latvijas atbalstu atzinīgi vērtējuši Ukrainas pārstāvji, kuri ikdienā joprojām saskaras ar Krievijas īstenoto agresiju un iebrukuma draudiem: “Ukraiņi atzinīgi vērtē mūsu vizīti un neslēpj prieku, ka, spītējot bīstamajai situācijai, Latvija nav nobijusies un ir gatava būt blakus. Katrā tikšanās reizē mēs saņemam milzīgu pateicību par sniegto atbalstu. Viņi to jūt un novērtē. Mēs ne tikai sakām, ka atbalstām viņus, bet arī reāli darām,” apliecina parlamentārā sekretāre B.Bļodniece.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU