DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš mudina saņemt balstvakcināciju un stingri ievērot pulcēšanās ierobežojumus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir pienācis laiks balstvakcinācijai pret Covid-19, kā arī tos, kuri dažādu iemeslu dēļ vēl nav uzsākuši vakcināciju, nekavēties un doties saņemt vakcīnu sev ērtākā vietā, tostarp lielajos vakcinācijas centros, kas pakāpeniski tiek no jauna atvērti. Tāpat K. Kariņš aicina iedzīvotājus, sagaidot Jauno gadu, stingri ievērot pulcēšanās ierobežojumus.

Ministru prezidents atgādina, ka šobrīd pieejamā informācija par koronavīrusa jauno omikrona paveidu liecina, ka tas ir vairākas reizes lipīgāks par līdz šim izplatītāko delta paveidu. Lai aizkavētu omikrona izplatību, ir būtiski stiprināt primāro vakcināciju un  paplašināt balstvakcināciju. Balstvakcinācija paaugstina organisma pretestības spējas pret inficēšanos ar omikronu un ir labākā aizsardzība pret vīrusa izraisītu smagu slimības gaitu vai  nāvi.

“Aicinu ikkatru iedzīvotāju nekavēties un doties saņemt balstvakcīnu sev ērtākā vietā –  ārstniecības iestādēs, pie ģimenes ārsta, iepriekš piesakoties vakcinācijai, izmantojot vietni www.manavakcina.lv vai bezmaksas tālruni 8989, vai arī “dzīvās rindas” kārtībā vakcinācijas punktos,  izbraukuma vakcinācijas vietās vai arī lielajos vakcinācijas centros, kas pakāpeniski tiek no jauna atvērti. Aiciniet to darīt arī savus tuviniekus, draugus un darba kolēģus. Valdība ir nodrošinājusi pietiekamus vakcīnu krājumus, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu saņemt gan primāro, gan balstvakcināciju,” pauž K. Kariņš.

Ministru prezidents uzsver, ka ir būtiski ievērot spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pulcēšanās ierobežojumus, lai nepieļautu jaunu saslimstības uzliesmojumu. “Sagaidot Jauno gadu, izvairīsimies no pulcēšanās, svinēsim svētkus ģimenes lokā, pirms tikšanās ar tuviniekiem drošības nolūkos veicot ātro Covid-19 antigēna testu, bet publiskās vietās lietosim medicīniskās maskas, FFP2 respiratorus. Tā mēs sagaidīsim 2022. gadu veseli un gatavi īstenot savus iecerētos plānus,” uzsver K. Kariņš.

Balstvakcinācija pieejama trīs mēnešus pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas,  “Johnson & Johnson” vakcīnas gadījumā –  pēc 2 mēnešiem. 

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, līdz 2022. gada 11. janvārim ir spēkā ārkārtējā situācija un virkne epidemioloģiskās drošības pasākumu. Privāta pulcēšanās ir atļauta līdz 10 personām telpā, savukārt līdz 20 personām ārā. Lielākā daļa pakalpojumu ir pieejami “zaļā režīmā”, kas nozīmē, ka tos var saņemt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegts organizēt tādus izklaides pasākumus un pakalpojumu sniegšanu kā, piemēram, dejas un naktsklubu darbība. Plašāka informācija par drošības pasākumiem ir pieejama www.covid19.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU