DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrija aicina – #CeļoApdomīgi!

2021. gada 14. decembrī Ārlietu ministrija sāk Ziemassvētku informatīvu kampaņu #CeļoApdomīgi, kuras mērķis ir sniegt ieteikumus un atgādināt Latvijas iedzīvotājiem par nosacījumiem ceļošanai svētku periodā. Informatīvā kampaņa “Ceļo apdomīgi” aicina pieņemt atbildīgu lēmumu par ceļošanu, izzinot situāciju galamērķa valstī un uzņemoties riskus. Ārlietu ministrija aicina būt atbildīgam, pasargājot sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19 un jaunajiem vīrusa paveidiem.  

Kampaņas laikā digitālajā vidē tiks izplatīti tematiski vizuālie materiāli un animācijas video ar ieteikumiem apdomīgai ceļošanai un iespējamajiem riskiem ceļojuma laikā. Kampaņas animācijas video būs skatāms visos Rīgas sabiedriskā transporta autobusos, trolejbusos un tramvajos.

#CeļoApdomīgi!

Ja tomēr nolemts doties braucienā, ceļotāji tiek aicināti izpētīt aktuālos ierobežojumus, apdomāt riskus un izvēlies drošāko maršrutu. Aicināti iepazīties ar galamērķa un tranzīta valstu noteiktajiem nosacījumiem, kā arī izpētīt Ārlietu ministrijas publicētos Ceļojumu brīdinājumus. Dodoties ceļojumā, ir jāpārbauda, vai paņemti visi ceļojumam nepieciešamie dokumenti – pase un eID karte, digitālais Covid-19 sertifikāts, EVAK karte.

Ceļo apdrošināts!

Jāparūpējas par atbilstošu ceļojuma apdrošināšanas polisi, kurā ir iekļauti gan Covid-19 saslimšanas riski, gan iespējamie dokumentu zādzības un nozaudēšanas gadījumi.

Atceries par dokumentu drošību!

Ceļojuma laikā svarīgi rūpēties par dokumentu drošību un neturēt visu naudu un bankas kartes vienuviet. Ārlietu ministrija kampaņas laikā vēlas atgādināt, ka drošības pasākumi pirms ceļojuma var palīdzēt atrisināt virkni problēmu, tāpēc ir ieteicams atstāt tuviniekiem informāciju par savu ceļojuma maršrutu, viesnīcu un citiem ceļojuma plāniem, kā arī saglabāt dokumentus elektroniski un izgatavot papīra kopijas.

Nebrauc par pēdējo naudu!

Ja ir pieņemts lēmums doties uz ārzemēm peļņā, darba meklētāji tiek brīdināti, ka drošs ir tikai legāls darbs par kuru ir noformēts rakstisks darba līgums. Ir svarīgi parakstīt tikai tādu līgumu, kura saturs ir saprotams. Nevajadzētu doties peļņā par pēdējo naudu, jo nauda ir nepieciešama arī dzīvošanai vismaz līdz pirmajai algai, kā arī ir jāatstāj nauda atpakaļceļam, ja viss nesanāks, kā plānots, un nāksies atgriezties.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU