DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Diskusiju cikls par labāku korporatīvo pārvaldību piesaistījis vairākus tūkstošus interesentu

Lai veicinātu labāku korporatīvo pārvaldību un ieviestu praksē Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu, sešās cikla diskusijās teju 80 uzņēmēji, augstākā līmeņa vadītāji un eksperti pārrunāja dažādus korporatīvās pārvaldības aspektus. Diskusijās tika apspriestas tādas tēmas kā investoru tiesības, uzņēmuma padomes loma, ilgtspējas aspekti, atalgojuma jautājumi, risku vadība, kā arī uzņēmuma caurskatāmība, un sarunām tiešsaistē bija teju 8000 skatījumu.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja un Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne akcentē: "Esmu patiešām gandarīta, ka Latvijas jaunais Korporatīvās pārvaldības kodekss ir radījis tik lielu uzņēmēju un sabiedrības interesi – diskusiju ciklu par dažādiem korporatīvās pārvaldības aspektiem ir noskatījušies vairāki tūkstoši. Izstrādājot kodeksu, Latvijas Korporatīvās pārvaldības padomes mērķis ir veicināt uzņēmēju un sabiedrības izpratni par to, ka korporatīvā pārvaldība nav tikai juridisks termins - laba pārvaldība veicina uzņēmuma mērķtiecīgu un ilgtspējīgu attīstību un palielina uzņēmuma vērtību."

Šodien, 3. decembrī, noslēdzošajā diskusijā "Kā būt atklātam un palikt spēlē?" uzņēmēji un eksperti pārrunāja, cik daudz informācijas par savu darbību uzņēmumam ir jāatklāj investoru un sabiedrības interesēs, vienlaikus nezaudējot konkurences priekšrocības.

Diskusijas ievadā Andris Grafs, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes loceklis un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents un vadītājs Latvijā, skaidroja, ka atklātība ir uzņēmuma iespēja izstāstīt savu stāstu, mērķtiecīgi izvēloties, ko, kāpēc, kādā apmērā un veidā komunicēt ar ieinteresētajām pusēm. Lienes Dubavas, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekles un Nasdaq Riga valdes locekles, vadībā uzņēmumu pārstāvji dalījās savā pieredzē atklātības nodrošināšanā. Noslēdzošajā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļa Ģirta Rūdas vadītajā sarunā eksperti pārrunāja, kāda informācija ir būtiska uzņēmuma esošajam un potenciālajam akcionāram lēmumu pieņemšanai par ieguldījumu veikšanu.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietnieks, FKTK padomes loceklis Ģ. Rūda uzsver: "Diskusijā secinājām, ka caurspīdīgums ir svarīga prasība moderniem uzņēmumiem un tiem regulāri jākomunicē ne tikai ar investoriem, bet arī citiem sadarbības partneriem. Aktīvi diskutējot par dažādiem korporatīvās pārvaldības aspektiem, esam sasnieguši cikla mērķi – padarīt Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu par praktiski pielietojamu un dzīvu dokumentu. Arī nākošgad kopā ar sadarbības partneriem turpināsim popularizēt kodeksu, izcelsim labās prakses piemērus un veicināsim labu korporatīvo pārvaldību Latvijas uzņēmumos."

Visi diskusiju cikla ieraksti pieejami FKTK tīmekļa vietnē: https://www.fktk.lv/mediju-telpa/nozares-temati/diskusiju-cikls-labakai-korporativai-parvaldibai/.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome 2020. gada nogalē noslēdza darbu pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa. Tas ir izstrādāts, ņemot vērā Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Informatīvu video par Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu skatīt Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU