DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Nedēļas nogalē ugunsgrēkos gāja bojā četri cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26. novembra plkst. 06.30 līdz 29. novembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 126 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 03.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpils ielu Ogrē, kur dega pārvietojamais treilers un kravas automašīnas riteņi 15m2 platībā. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 04.57 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 01.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krāslavas novada Piedrujas pagastā, kur vienstāva koka dzīvojamā mājā dega divas istabas 45m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst. 07.44 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 11.56 tika saņemts izsaukums uz Aizputes ielu Priekulē, kur dega divstāvu mājas otrais stāvs un jumts 100m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Plkst. 18.17 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Naktī uz svētdienu plkst. 03.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Ūdrīšu pagastu, kur pilnā platībā deg vienstāva dzīvojamā māja 96m2 platībā. VUGD ierašanās brīdī ar ķieģeļiem apšūtās koka ēkas jumts jau bija iebrucis. Notikuma vietā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 09.26 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 22.21 tika saņemts izsaukums Ugālē, kur vienstāva mūra mājā dega sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izveda vienu cilvēki, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies 6 cilvēki. Plkst. 23.23 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 02.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ilūkstes ielā Rīgā, kur sešpadsmitstāvu mājā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves priekšmeti 10m2 platībā un izveidojies spēcīgs sadūmojums. No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem un vēl viens cilvēks, izmantojot glābšanas masku, tika izglābts no blakus dzīvokļa. No ēkas tika evakuēti 45 cilvēki. Plkst. 04.22 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 23.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Rūpnīcu ielu Olainē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva ražošanās ēkā bija notikusi tehnoloģiskas iekārtas eksplozija, kā rezultātā telpā izcēlies ugunsgrēks un izveidojies spēcīgs sadūmojums. Notikuma vietā dega angāra tipa vienstāva dzelzsbetona ražošanas ēka un ķīmiska viela 144m2 platībā. Ēkā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Viens cilvēks no ēkas tika evakuēts un bija cietis, un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 03.29 VUGD darbu notikuma vietā, Rūpnīcu ielā Olainē, pabeidza.

Plkst. 18.51 saņemts izsaukums Maltās, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu saimniecības ēka, šķūnis un garāža zem viena jumta un blakus esošas ēkas ārējā apdare 218m2 patībā. Mēģinot apdzēst liesmas pirms VUGD ierašanās, notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 23.36 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.19 tika saņemts izsaukums Pūrē, kur dega divstāvu ražošanas ēkas otrais stāvs un jumts 450m2 patībā. Plkst. 19.20 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien Liepājā no Karostas kanāla tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Svētdien plkst. 11.13 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Īslīces pagastā grāvī uz ūdens virsmas redzams degvielai līdzīgs plankums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no lietus notekūdeņu caurules grāvī ieplūdusi viela, veidojot plankumu divu metru garumā. VUGD divās vietās uzstādīja absorbējošās bonas sešu metru garumā, nodeva informāciju par notikumu Valsts vides dienestam un  plkst. 12.04 darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.03.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Ludzas novada Cirmas pagastu, kur garāmbraucējs bija pamanījis gandrīz nodegušu ēku. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pirts 15m2 platībā un dzīvojamā ēka apmēram 100m2 platībā nodegusi gandrīz līdz pamatiem. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. VUGD darbu notikuma vietā turpina.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU