DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2021
Lasīšanai: 8 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Aktualitātes darbā ar jaunatni iesaistītajiem

2021. gada novembra izskaņā un decembrī darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām būs pieejami informatīvi semināri un dažādu veidu projektu darbnīcas, mācības, kā arī iespēja paust savu viedokli.

Visiem interesentiem

10. decembrī, plkst. 10:30 – 12:00 Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (turpmāk – JSPA) aicina visus interesentus uz tiešsaistes pasākumu par programmas “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” projektu īstenošanu. Īpaši aicināti pašvaldību un biedrību pārstāvji. Pasākuma ietvaros projektu īstenotāji dalīsies ar savu pieredzi, kā arī tiks sniegts atskats par jaunatnes projektiem un atbalsta pasākumiem pandēmijas laikā. Pasākumu papildinās diskusija. Iepriekšēja reģistrācija pasākumam līdz 1.decembrim (ieskaitot). Plašāka informācija.

JSPA aicina jaunatnes jomas interesentus un aktīvistus paust atgriezenisko saiti par sadarbību ar JSPA 2021. gadā, aizpildot tiešsaistes aptauju. Aptaujas aizpildīšana prasīs 15 - 20 minūtes. Aptauja tiks īstenota līdz 15. decembrim un būs pieejama www.visidati.lv/aptauja/1765673231/.

Pašvaldību un jaunatnes organizāciju pārstāvjiem

Pašvaldību darbā ar jaunatni iesaistītie (jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieki), kas vēlās gūt un nostiprināt zināšanas darba ar jaunatni interešu pārstāvniecības (lobija) stiprināšanā, tiek aicināti līdz 29.11.2021 pieteikties starptautiskām mācībām, kas notiks laika posmā no 2022. gada janvāra līdz maijam. Mācību valoda – angļu. Plašāka informācija

10.12.2021 notiks tiešsaistes vebinārs “Vardarbība un digitalizācija, kas ietekmē jauniešus COVID-19 laikā”. Pasākuma mērķis ir apzināt virtuālās vides vardarbības ietekmi uz jauniešu līdzdalību, fokusējoties uz to, kā tieši vardarbība un digitalizācija Covid-19 pandēmijas laikā ietekmē jauniešu līdzdalību. Pieteikšanās līdz 06.12.2021. Plašāka informācija

JSPA 30. novembrī plkst. 14:00 aicina nevalstisko organizāciju, jauniešu centru, pašvaldību, skolu un citu organizāciju pārstāvjus, un jauniešus, kuriem ir interese realizēt jaunatnes jomas programmas “Erasmus+” projektus, piedalīties tiešsaistes vebinārā “Erasmus+ projektu pieredzes stāsti”. Pasākumā divu stundu garumā jaunatnes jomas pārstāvji varēs gūt iedvesmu un mācīties no citu organizāciju īstenotajiem neformālās izglītības projektiem programmā “Erasmus+”. Pieteikšanās pasākumam tiešsaistē, līdz 29.novembrim aizpildot pieteikuma formu. Plašāka informācija

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” kvalitātes zīmi ieguvušas, pieredzējušas, organizācijas tiek aicinātas uz JSPA īstenotu organizāciju tikšanās pasākumu, kas notiks 13. -14. decembrī tiešsaistes platformā Zoom. Dalībnieki var reģistrēties pasākumam līdz 30. novembrim. Plašāka informācija.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību JSPA īstenotās jaunatnes politikas ieviešanā, JSPA izsludina pieteikšanos dalībai JSPA Konsultatīvajā padomē. Pieteikumus dalībai konsultatīvajā padomē var iesniegt līdz 2021. gada 9.decembrim. Plašāka informācija

JSPA Facebook un Youtube iespējams noskatīties ierakstu tiešsaistes vebināram “Darba ar jaunatni stratēģiskā plānošana ar Changemakers Kit”. Tā mērķis ir veicināt darba ar jaunatni attīstību vietējā līmenī un apzināt pašvaldību darba ar jaunatni stratēģisko plānošanas rīku izmantošanu. Vebināra laikā iespējams uzzināt, kas ir “Changemakers Kit” rīks, kā to lietot, kā arī uzzināt Līvānu novada jaunatnes lietu speciālistes Ilzes Stivriškas pieredzi. Ierakstu iespējams skatīt.

Jauniešiem

Lai noskaidrotu jauniešu vecumā no 13 – 35 gadiem domas par brīvprātīgo darbu, neformālās izglītības mācībām, studijām un darbu ārzemēs, JSPA aicina jauniešus piedalīties Eiropas jaunatnes informācijas tīkla Eurodesk socioloģiskā aptaujā. Veiksmīgi aizpildītas aptaujas dalībniekiem būs iespēja izlozē laimēt Polaroid fotokameru. Izteikt savu viedokli jaunieši aicināti līdz 16. janvārim. Plašāka informācija.

Līdz 03. decembrim skolēnu pašpārvalžu dalībnieki, kā arī skolas vadības pārstāvji un skolēnu pašpārvaldes atbalsta personas tiek aicinātas paust viedokli 1-15 min. ilgā aptaujā par skolēnu līdzdalību un skolēnu pašpārvalžu darbību. Plašāka informācija.

Jaunieši, kas laika posmā no 01.06.2020. līdz 01.11.2021. ir piedalījušies ES programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” mobilitātē “Eiropas Brīvprātīgais darbs” vai programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”  mobilitātē “Brīvprātīgais darbs” un īsāku vai garāku laiku ir bijuši brīvprātīgie Latvijā vai kādā citā valstī, tiek aicināti piedalīties  JSPA  organizētā ikgadējā bijušo brīvprātīgo tikšanās pasākumā. Tikšanās notiks 2021.gada 9. un 10.decembrī tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikšanās anketa dalībai pasākumā aizpildāma līdz 30. novembra plkst. 12.00. Plašāka informācija.

Par “Erasmus+” jaunatnes programmu

Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” jaunais periods ilgst no 2021. –  2027. gadam. Tas ir turpinājums iepriekšējam “Erasmus+:Jaunatne darbībā” posmam, kas ilga no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programmā “Erasmus+” ir iespējams īstenot projektus 2. pamatdarbībās - “Mācību mobilitāte jaunatnes jomā” un “Partnerības sadarbībai”.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.erasmuspluss.lv.


Par “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmu

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” plānošanas periods no 2021. –  2027. gadam ir turpinājums iepriekšējam programmas posmam, kas ilga no 2018. līdz 2020. gadam. Programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties solidaritātes aktivitātēs un jauniešiem no 18 līdz 35 gadiem iesaistīties humānās palīdzības aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” īstenošanu Latvijā, savukārt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU