DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Aicina uz paneļdiskusiju “Doktorantūra: status quo un virzība uz pētniecības izcilību"

2021. gada 3. decembrī no plkst. 10.00 līdz 11.30 notiks tiešsaistes paneļdiskusija “Doktorantūra: status quo un virzība uz pētniecības izcilību”. Pasākumā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prezentēs sadarbībā ar Centrālo statistikas pārvaldi veiktā apsekojuma "Zinātņu doktoru tālākā karjera” jaunākos datus, informēs par jaunā doktorantūras modeļa ieviešanas gaitu un kopā ar nozares pārstāvjiem diskutēs par turpmāko doktorantūras attīstību Latvijā.

Paneļdiskusijā piedalīsies IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta pārstāvji – direktora vietnieks zinātnes jomā Jānis Paiders un direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone; Dr.pharm. Maija Dambrova, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja; Dr.sc.ing. Lauris Bisenieks, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantu studiju nodaļas vadītājs; Ph.D. Brigita Daļecka, RTU pētniece, un Dr.sc.soc. Miķelis Grīviņš,  “Baltic Studies Centre” vadošais pētnieks.

Lai aktīvi piedalītos diskusijā Zoom platformā, aicinām reģistrēties šeit līdz 2. decembrim plkst. 16.00. Visi interesenti pasākumu varēs skatīties @Izglitibas.ministrija Facebook lapā.

Paneļdiskusijā vēlamies novērtēt, kur mēs esam (status quo) un kurp ejam ar doktorantūras attīstību Latvijā – gan valsts, gan arī institūciju līmenī. Kas ir tas, ko mēs sagaidām no doktorantūras – kā indivīdi, institūcijas, sabiedrība un valsts?

Pēdējā desmitgadē pasaulē, jo īpaši Eiropā, nostiprinājies uzskats, ka doktorantūra, apvienojot augstāko izglītību un zinātni, nodrošina vislabāko kvalifikāciju zināšanu un inovāciju radīšanai, īstenošanai un izplatībai. Ņemot vērā starptautiskās tendences un Latvijas augstākās izglītības un zinātnes sistēmas vajadzības, pirms dažiem gadiem arī Latvijas valdība noteica jauna doktorantūras modeļa izstrādi kā vienu no valsts prioritātēm augstākās izglītības jomā.

Kopš 2020. gada ir uzsākta jaunā modeļa ieviešana, lai doktorantūras studijas Latvijā kļūtu konkurētspējīgākas, doktori būtu izcili speciālisti savā zinātnes nozarē, ieguvuši gan akadēmisko, gan plaši pielietojamo prasmju kopumu, ar iespējām strādāt par pētniekiem un profesionāļiem gan augstskolās un zinātniskajos institūtos, gan arī tautsaimniecības nozaru uzņēmumos.

Papildu informācija: Par jauno doktorantūras modeli; apsekojuma “Zinātņu doktoru tālākā karjera”  2019. gada rezultāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU