DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs Viļņā piedalās forumā “Demokrātijas nākotne”

2021. gada 19. un 20. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Viļņā notiekošajā forumā “Demokrātijas nākotne”.

Uzstājoties sesijā par noturības pret populismu veidošanu demokrātiskās sabiedrībās (Building anti-populist resilience in the democratic societies), ministrs vērsa uzmanību uz Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem demokrātiskajām vērtībām – pieaugošo dezinformāciju un atsevišķu politisko spēku mēģinājumus izmantot situāciju savu mērķu īstenošanai. E. Rinkēvičs uzsvēra neatkarīgo mediju lomu dezinformācijas novēršanā, kā arī nepieciešamību attīstīt un starptautiski veicināt globālās digitālās pārvaldības normas, kas aizsargā izteiksmes brīvību un privātumu tiešsaistē, vienlaikus padarot iespējamu vēršanos pret dezinformāciju. Tāpat ministrs aicināja uz vienotu Eiropas Savienības atbildi dezinformācijas operācijām.

Par forumu

Reaģējot uz satraucošajām tendencēm – demokrātijas telpas sašaurināšanos un autoritārisma iesakņošanos, Lietuvas Ārlietu ministrija 2021. gada 19. un 20. novembrī Viļņā organizēja forumu “Demokrātijas nākotne”. Tas pulcēja ārlietu ministrus, starptautisko organizāciju, pilsoniskās sabiedrības, akadēmisko aprindu un neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kā arī demokrātijas aktīvistus.

Forums norisinājās, atbalstot ASV prezidenta Džo Baidena iniciēto augsta līmeņa sanāksmi par demokrātiju, kas norisināsies 2021. gada 9. un 10. decembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU