DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Ministrs Kaspars Gerhards Briselē paraksta lauksaimniecības ministru deklarāciju BIOEAST iniciatīvas atbalstam

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pirmdien, 15. novembrī, Briselē piedalījās deklarācijas parakstīšanā par godu BIOEAST iniciatīvas piektajai gadadienai. Lauksaimniecības ministru kopīgo deklarāciju Briselē ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru tikšanās laikā parakstīja Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Bulgārijas, Horvātijas, Rumānijas, Slovēnijas un Višegradas valstu lauksaimniecības ministri.

BIOEAST iniciatīvas pastāvēšanas laikā BIOEAST valstu starpā ir attīstīta ciešāka sadarbība, un Eiropas Komisija ir atzinusi šīs iniciatīvas nozīmi. BIOEAST valstu ministru Briselē parakstītā deklarācija uzsver nepieciešamību veicināt uz politiku un pētniecību orientētas tematiskās darba grupas tādās jomās kā agroekoloģija, pārtikas sistēmas, mežsaimniecības vērtības ķēdes, progresīvās bioloģiskas izcelsmes ķīmiskās vielas un materiāli, bioenerģija, kā arī izglītība un prasmes. Deklarācijas parakstītāji aicina ES institūcijas turpināt atbalstīt BIOEAST iniciatīvu kā stratēģisku tīklu, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus un uzsver nepieciešamību veikt pasākumus, lai bioekonomika tiktu labāk integrēta izglītības, pētniecības, inovāciju un reģionālās attīstības programmās un Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajos plānos.

BIOEAST valstis deklarācijā aicina visu valstu vadošās ministrijas sniegt ieguldījumu bioekonomikas valsts līmeņa programmās, lai labāk iesaistītu nacionāla līmeņa ieinteresētās puses resursu, zināšanu un spēju mobilizēšanā un lai nodrošinātu vienmērīgu, taisnīgu un iekļaujošu pāreju pretī ilgtspējīgai nākotnei un saglabātu mūsu planētu veselu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU