DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Aktualitātes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma prasību izpildē

Šonedēļ Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) organizētajā starptautiskajā seminārā maksātnespējas procesa administratoriem Maksātnespējas kontroles dienests iepazīstināja ar Maksātnespējas kontroles dienesta uzraudzības modeli  un aktualitātēm Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (turpmāk – Novēršanas likums) prasību izpildes uzraudzībā.

Maksātnespējas kontroles dienesta direktore Inese Šteina uzsver:

“Administratoram kā Novēršanas likuma subjektam ir būtiska loma aizdomīgu darījumu konstatēšanā. Administrators ar noziedzīgi iegūtās naudas legalizēšanu var saskarties jebkurā maksātnespējas procesā, līdz ar to viņam ir svarīgi apzināties savu lomu un pienākumu apjomu, lai novērstu, ka maksātnespējas process tiek izmantots noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanai vai slēpšanai ”.

Semināra ietvaros vieslektori Jonathan Fisher (Barrister, Queen’s counsel, UK) un David Hall (Partner, Burges Salmon LLP, UK) uzsvēra galvenos starptautiskos noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas uzdevumus - personu sodīšanu par jau izdarītiem noziegumiem un sistēmas izveidi, lai novērstu pārkāpumus.

Tāpat FID eksperti informēja par secinājumiem Nacionālā riska novērtējumā, pārskatīja jaunās goAML sistēmas lietošanu, kā arī  informēja par  statistiku un riskiem nozarē.

Latvijas maksātnespējas procesa administratoru asociācija informēja par Novēršanas likuma prasību īstenošanu maksātnespējas procesa ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU