DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

“Rīgas satiksme” aicina pasažierus reģistrēt savus COVID-19 vakcinācijas sertifikātus, lai pēc 15. novembra varētu turpināt izmantot sabiedrisko transportu ar atlaidi

No 15. novembra atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā atjaunos tikai tiem pilngadīgajiem pasažieriem, kuriem būs spēkā sadarbspējīgs COVID-19 sertifikāts. Pilngadīgajām personām, kurām nav sadarbspējīgs COVID-19 sertifikāts, “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā būs jāiegādājas biļetes par pilnu cenu un šie klienti nevarēs izmantot atlaides, kas tika piemērotas līdz 21. oktobrim. “Rīgas satiksme” ir uzsākusi informācijas apmaiņu ar Nacionālo veselības dienestu, taču vakcinācijas dati par tiem pasažieriem, kuri vakcinējušies ārpus Latvijas netiek saņemti. Tādēļ “Rīgas satiksme” aicina klientus, kuri vakcinējušies pret COVID-19 ārpus Latvijas, reģistrēt savus sertifikātus, lai pēc 15. novembra varētu izmantot sabiedrisko transportu ar atlaidi.

Pilngadīgajām personām, kurām no 15. novembra nebūs sadarbspējīga COVID-19 sertifikāta, būs jāiegādājas biļetes par pilnu cenu un esošie e-taloni, kuros iestrādāts atlaides saņēmēja statuss, tiks neatgriezeniski bloķēti. Brīdī, kad persona iegūs sadarbspējīgu COVID-19 sertifikātu, būs jādodas uz kādu no “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centriem un jāizgatavo jauns e-talons, maksājot par to 2,85 eiro.

Tiem klientiem, kuriem ir sadarbspējīgs COVID-19 vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī Rīgas skolēniem un arodskolēniem, atlaides sabiedriskajā transportā atjaunosies automātiski un braukšanas maksas atvieglojumus varēs izmantot tādā apmērā, kā tas bija pirms 21. oktobra.

Pasažieri, kuri saņem atlaidi no valsts - personas ar I vai II invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, neatkarīgi no tā, ir COVID-19 sertifikāts vai nav, varēs turpināt sabiedrisko transportu izmantot ar 100% atlaidi.

Pasažieriem, kuri jau šobrīd norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto biļetes par pilnu cenu, jaunā kārtība nekādas izmaiņas neievieš. Minētie pasažieri braucienu apmaksai var izmantot brauciena biļetes par 1,15 eiro, stundas biļetes par 2,30 eiro un mēneša biļetes, kas visām darba dienām, visiem transporta veidiem maksā 50 eiro, darba dienām 40 eiro vai arī mēneša biļeti, kas paredzēta vienam maršrutam

Pasažieri, kuri braukšanas biļetes sabiedriskajā transportā iegādājas par pilnu cenu “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā var norēķināties ar koda biļeti, kas maksā 1,15 eiro. Koda biļeti var iegādāties “Rīgas satiksmes” un “Mobilly” lietotnē, savukārt trešā, personu apvienības «SP Grupa», lietotne vēl tiek izstrādāta. Iekāpjot sabiedriskajā transportā, tā jāreģistrē, skenējot kvadrātkodu.

Tāpat biļetes par pilnu cenu, var iegādāties iepriekš pārdošanā - uz ielas izvietotajos biļešu tirdzniecība automātos, kā arī vairāk nekā 400 tirdzniecības vietās Rīgā. Biļešu iegādei pasažieri var izmantot jau esošos e-talonus – personalizētos, nepersonalizētos, Rīdzinieka kartes un Skolēna e kartes. Biļešu tirdzniecības vietas skatīt šeit: https://www.rigassatiksme.lv/lv/biletes/bilesu-tirdzniecibas-vietas/

Saziņai ar „Rīgas satiksmi” aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862 vai arī e-pastu info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties sociālā tīkla platformās vai mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošajā sadaļā „Sazinies ar mums”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU