DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: ģimenes ārstu praksēs jāatbalsta valsts apmaksāts trešais palīgs vakcinācijas laikā

10. novembrī Valsts prezidentam Egilam Levitam notika attālināta saruna ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Līgu Kozlovsku. Valsts prezidents izteica lielu pateicību L. Kozlovskai un visiem lauku ģimenes ārstiem par ieguldīto darbu pandēmijas laikā, jo uz viņu pleciem gulstas šodien liela atbildība un daudz darba. E. Levits pateicās L. Kozlovskai un asociācijas biedriem par pilsonisko stāju, kuri aktīvi aicināja cilvēkus vakcinēties pandēmijas laikā.

E. Levits izjautāja par ģimenes ārstu ikdienu pandēmijas laikā, par noskaņojumu reģionos un to, kas pārliecina cilvēkus vakcinēties. L. Kozlovska atzīmēja, ka lielai daļai ģimenes ārstu trūkst cilvēcisku resursu šajā laikā, tāpēc vakcinācijas procesā būtu jāiesaista arī feldšeru punkti. Lai arī asociācija jau gadu aicina valdību atbalstīt trešā palīga darbu pandēmijas laikā ģimenes ārstu praksēs, tai skaitā feldšerus, diemžēl atbalsts nav gūts. Valsts prezidents atzina, ka esošajā situācijā šāds atbalsts būtu ļoti nepieciešams, lai veicinātu vakcinācijas aptveri un atslogotu ģimenes ārstus.

Sarunā arī noskaidrojās, ka ģimenes ārstiem netiek apmaksātas mājas aprūpes vizītes pie Covid-19 pacientiem. Arī platformas “e-veselība” neapmierinošā darbība ir apgrūtinājums ārstu ikdienas darba kvalitatīvai un ātrai veikšanai.

Abas puses apspriedās par pandēmijas situācijas uzlabošanas iespējām Latgalē. L. Kozlovska pauda viedokli, ka pašvaldību vadītājiem vajadzētu aktīvāk iesaistīties informācijas izplatīšanā iedzīvotājiem, tai skaitā izmantojot pašvaldību informatīvos izdevumus. Tāpat nepieciešama informācija baznīcu draudzēs par pandēmijas riskiem. Kā pozitīvs piemērs vakcinācijas aptveres veicināšanai un iedzīvotāju sasniegšanai attālākās lauku vietās tika minēts vakcinācijas autobusu un mobilo vakcinācijas brigāžu darbība.

Sarunā arī tika apspriesta rezidentūras problemātika, kā arī iespējas veicināt ģimenes ārstu prakses atvēršanu reģionos, kur bieži ir ģimenes ārstu iztrūkums. Pēc L. Kozlovskas sacītā, ģimenes ārstu darbam reģionos būtu jāpiemēro piemaksa darba algai. Valsts prezidents piekrita, ka jābūt šādam papildu valsts un pašvaldību atbalstam, kas stimulētu ārstus izvēlēties atvērt praksi reģionos.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU