DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Nacionālā kultūras centra raidieraksts “Ideālā Latvija”

Katru otrdienu no 9. novembra līdz 28. decembrim Spotify platformā klausāms Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) veidots raidieraksts “Ideālā Latvija”. Tas veltīts LNKC vēsturei un ar tā darbību saistītās amatiermākslas jomas attīstībai, kas aizvien ir būtisks Dziesmu un deju svētku tradīcijas un tradicionālās kultūras saglabāšanas  un tālāknodošanas pamats.

Sarunu cikls ierakstīts 2020. un 2021. gadā, kad pandēmijas dēļ kultūras pasākumu apmeklēšana klātienē bijusi ierobežota. Raidieraksta vadītāja Krista Vāvere ar sarunu biedriem kopīgi atskatās uz procesiem amatiermākslā, raugot rast atbildes uz jautājumu – vai un kāda bijusi Latvijas Nacionālā kultūras centra darbības nozīme un ietekme uz Latvijas kultūras procesu toreiz un šodien.

Līdzās sociālo, ekonomisko un politisko izmaiņu raksturojumam Krista Vāvere raidierakstā uzdod jautājumu: “Ideālā Latvija. Kur ārpus ilūzijām un atmiņām tā vēl pastāv? Varbūt Dziesmu svētku estrādē? Katrā Dziesmu svētku koncertā taču pamanām ne tikai dziesmas un priekšnesumus, tērpus, režiju un jaunus tehnoloģiju brīnumus. Mēs pamanām un atgādinām sev, ka esam gan diženi, gan raženi, gan skaisti. Ideālā Latvija ir arī Latvijas Nacionālā kultūras centra klausāmraidījums par amatiermākslas, tātad – sabiedrības vēsturi. Caur sarunām par tautas mākslu un tās attiecībām ar varu raugāmies uz mūsu kopīgo pagātni.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte aicina: “Raidierakstu rosinām klausīties ikvienu, kas interesējas par Latvijas kultūras procesiem un to attīstību. Klausītāju vērtējumā nododam laikabiedru atmiņas un vērtējumu par amatiermākslas  kustības nozīmi Latvijas kultūrtelpā un tās vēsturiskajiem pagrieziena punktiem zināmā laika periodā. Esam godīgi paskatījušies uz to, kādi bijām, esam un kāds ceļš ejams nākotnē.”

Raidierakstu “Ideālā Latvija” iespējams klausīties ŠEIT sev piemērotā vietā un laikā. Katru otrdienu līdz 28. decembrim tiks publicēts jauns ieraksts, diskutējot par amatiermākslai piederīgās folkloras, koru, latviešu skatuviskās dejas, amatierteātru, lietišķās mākslas, pūtēju orķestru nozares, kā arī Dziesmu un deju svētku un tradicionālās kultūras nākotnes būtiskākajiem aspektiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU