DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija izsludinājusi konkursu uz Latvijas Kara muzeja direktora amatu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Aizsardzības ministrija izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Kara muzeja direktora amatu uz pieciem gadiem, aicinot pretendentus pieteikties vakancei līdz 25. novembrim.

Latvijas Kara muzeja direktora galvenie uzdevumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošināt muzeja krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu, kā arī plānot, koordinēt un kontrolēt šo funkciju īstenošanu.

Piedaloties konkursā, pretendentiem jāiesniedz Latvijas Kara muzeja turpmākās darbības stratēģiskais redzējums pieciem gadiem, kurā prezentēta arī muzeja loma aizsardzības nozares stratēģiskās komunikācijas ar sabiedrību veidošanā.

Pretendentiem jābūt augstākajai izglītībai humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vēlams, maģistra grādam muzeoloģijā vai kultūras mantojuma studijās, vismaz divu gadu pieredzei vadošā amatā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā, vismaz piecu gadu darba pieredzei muzejā, kā arī jāspēj vadīt komanda, jābūt ar stratēģisku redzējumu un orientētiem uz rezultātu sasniegšanu.

Latvijas Kara muzeja direktora vakance izsludināta uz noteiktu laiku saskaņā ar Muzeju likumu, kas paredz, ka valsts muzeja direktoru pieņem darbā uz pieciem gadiem. Likums arī paredz, ka sešus mēnešus pirms valsts muzeja direktora pilnvaru termiņa beigām ministrs, kura padotībā atrodas attiecīgais valsts muzejs, konsultējoties ar Muzeju padomi, var pieņemt lēmumu par amatā esošā direktora pilnvaru termiņa pagarināšanu uz nākamajiem pieciem gadiem.

Latvijas Kara muzejs ir aizsardzības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras pakļautību aizsardzības ministrs īsteno ar Aizsardzības ministrijas starpniecību. Muzeja darbības mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanu un attīstību, vācot, saglabājot, pētot, izstādot un popularizējot ar Latvijas militāro un politisko vēsturi saistītās garīgās un materiālās liecības.

Papildu informācija par atklāto konkursu uz Latvijas Kara muzeja direktora amatu pieejama šeit: www.mod.gov.lv/lv/vakances/latvijas-kara-muzeja-direktors-uz-noteiktu-laiku-uz-pieciem-gadiem

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU