DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Rīgas satiksme” uzsāk atlaides atjaunošanu braukšanai sabiedriskajā transportā atsevišķām pasažieru kategorijām

Saskaņā ar izdoto Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumu “Rīgas satiksme” uzsāk braukšanas maksas atlaižu atjaunošanu atsevišķām pasažieru kategorijām.

Atlaides pakāpeniski tiks atjaunotas:

  • 1. - 3. klašu skolēniem;
  • speciālo izglītības programmu skolēniem.

Minētajām pasažieru kategorijām sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā tiks atjaunoti automātiski un viņiem nekur nav jādodas. Savukārt tiem audzēkņiem, kuri speciālajās izglītības iestādēs apgūst profesionālās izglītības programmu, “Rīgas satiksme” izgatavos Skolēnu kartes un nogādās minētajās iestādēs.

Atlaides tiks atjaunotas automātiski un biļetes ar atlaidi varēs iegādāties arī:

  • ārstniecības procesā iesaistītās personas, kuras strādā Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas;
  • Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāžu sociālie darbinieki.

Atlaide braukšanai sabiedriskajā transportā tiks piešķirta:

  •  Medicīnas studentiem, kuriem mācību process noris klātienē.  

Lai saņemtu šo atlaidi, studentiem, kuri studē medicīnu un kuriem mācību process noris klātienē, jādodas pie sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecība automāta un, tajā ievietojot personalizēto e-talonu, jāaktivizē atlaide. Braukšanas biļetes ar atlaidi minētās kategorijas studenti varēs iegādāties no 1. novembra.

Saskaņā ar Rīgas domes lēmumu pedagogiem un izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem, kuriem ir sadarbspējīgs COVID-19 sertifikāts, sabiedriskā transporta braucieni uz un no darba tiks kompensēti. Darbinieku skaitu noteiks katras konkrētās iestādes vadība, tāpēc viņiem jāvēršas savā darba vietā. Iestādes vadītājs, izvērtējot, kuri ir tie darbinieki, kuriem obligāti jāstrādā klātienē, lai nodrošinātu iestādes pakalpojuma nepārtrauktību, nosaka nepieciešamo e-talonu skaitu un tos izsniedz darbiniekiem.

“Rīgas satiksme” atgādina, ka valdības pieņemtais lēmums paredz, ka atlaides līdzšinējā apjomā ir saglabātas personām ar valsts piešķirto atlaidi - personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

Pārējiem pasažieriem braukšanas biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā jāiegādājas par pilnu cenu: brauciena biļetes par 1,15 eiro, stundas biļetes par 2,30 eiro un mēneša biļetes, kas visām darba dienām, visiem transporta veidiem maksā 50 eiro, darba dienām 40 eiro vai arī kāda no mēneša biļetēm, kas paredzēta vienam transportam vai maršrutam.

Pasažieri, kuri braukšanas biļetes sabiedriskajā transportā iegādājas par pilnu cenu “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā var norēķināties ar koda biļeti, kura maksā 1.15 eiro. Koda biļeti var iegādāties “Rīgas satiksmes” lietotnē un, iekāpjot sabiedriskajā transportā, tā jāreģistrē, skenējot kvadrātkodu.

Tāpat biļetes par pilnu cenu, var iegādāties iepriekš pārdošanā - uz ielas izvietotajos biļešu tirdzniecība automātos, kā arī vairāk nekā 400 tirdzniecības vietās Rīgā. Biļešu iegādei pasažieri var izmantot jau esošos e-talonus – personalizētos, nepersonalizētos, Rīdzinieka kartes un Skolēna e kartes. Biļešu tirdzniecības vietas skatīt šeit: https://www.rigassatiksme.lv/lv/biletes/bilesu-tirdzniecibas-vietas/tirdzniecibas-vietas/

Saziņai ar «Rīgas satiksmi» aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862, vai arī sūtiet e-pastu uz info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties izmatojot mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošo sadaļu «Sazinies ar mums», kurā ikviens elektroniski var iesniegt savu pieteikumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU