DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Turpmāk mednieku teorētisko zināšanu pārbaudījumi notiks elektroniski

Valsts meža dienests izstrādājis jaunu mednieku eksaminācijas sistēmu, turpmāk mednieka un medību vadītāja kandidāta teorētisko zināšanu pārbaudījums notiks elektroniskā veidā. Vienlaikus ieviesti arī citi jauninājumi, kas medniekiem Valsts meža dienesta pakalpojumu saņemšanu padarīs ērtāku.

Līdz šim mednieka un medību vadītāja kandidāta teorētisko zināšanu pārbaudījumi notika rakstveidā. Turpmāk šie pārbaudījumi notiks elektroniski Valsts meža dienesta (VMD) informācijas sistēmā „Meža valsts reģistrs”, arī pieteikšanās eksāmeniem notiks šajā pašā sistēmā.

“Jaunā eksaminācijas kārtība būtiski atvieglos gan VMD darbinieku, gan mednieku un medību vadītāju kandidātu ikdienu,” uzsver VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Kad topošais mednieks būs sekmīgi noklausījies mednieku apmācības kursu jebkurā pēc paša ieskatiem izvēlētā apmācību iestādē, iestāde informāciju par mednieka kandidātu reģistrēs Meža valsts reģistrā. Lai iestāde varētu reģistrēt informāciju par kandidātu, kandidātam vispirms būs nepieciešams pieslēgties Meža valsts reģistram, autentificējoties ar portāla Latvija.lv vienotās pieteikšanās moduli, un apliecināt savu piekrišanu personas datu apstrādei. Pēc tam kandidātam Meža valsts reģistrā būs iespēja pieteikties VMD organizētajam teorijas eksāmenam un praktiskās šaušanas pārbaudījumam. Piesakoties eksāmenam, persona varēs pieteikt arī mednieka apliecības izgatavošanu, lai pēc sekmīgi nokārtotiem eksāmeniem to varētu saņemt pēc iespējas ātrāk.

VMD astoņās mežniecībās ir uzstādījis datorus teorijas eksāmenu kārtošanai. Turpmāk mednieka un medību vadītāja kandidāta teorētisko zināšanu pārbaudījumi notiks Inčukalna, Daugavpils, Jēkabpils, Valmieras, Jelgavas, Ventspils, Madonas un Gulbenes mežniecībā. Savukārt šaušanas eksāmenu norises vietas paliek nemainīgas – tie notiks tajās pašās šautuvēs, kurās līdz šim.

Mednieka un medību vadītāja kandidātam teorijas eksāmena kārtošanai ar Latvija.lv būs jāautentificējas Meža valsts reģistrā. Pēc eksāmena pabeigšanas sistēma automātiski aprēķinās iegūto punktu skaitu, un kandidāta profilā parādīsies ieraksts „Nokārtots” vai „Nenokārtots”. Pēc sekmīgi nokārtota teorijas eksāmena varēs kārtot praktiskās šaušanas pārbaudījumu. Līdz šim praktiskais eksāmens šaušanā notika uz reiz tajā pašā dienā pēc sekmīgi nokārtota teorijas eksāmena, turpmāk praktiskā pārbaudījuma nokārtošanai persona varēs izvēlēties jebkuru sev ērtu datumu.

Šaušanas eksāmena norisē izmaiņas nebūs, vienīgi eksaminācijas komisija rezultātus ievietos Meža valsts reģistrā, un kandidāta profilā atkal parādīsies ieraksts „Nokārtots” vai „Nenokārtots”.

Pēc sekmīgi nokārtotiem teorijas un šaušanas eksāmeniem VMD sagatavos un izsniegs mednieka apliecību.

Domājot par klientu ērtībām, turpmāk VMD piedāvās iespēju ar Meža valsts reģistra starpniecību iegādāties mednieka sezonas karti un atļauju ārvalstu medniekam medīt Latvijā. Vienlaikus saglabāsies iespēja šos pakalpojumus saņemt līdz šim ierastajā kārtībā.

Mednieku kandidātu eksaminācijas sistēma izstrādāta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Zemkopības ministrijas un tās pakļautībā esošo iestāžu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) attīstība” apakšprojektā “Valsts meža dienesta informācijas sistēmas papildinājumu izstrāde un integrācija ar zemkopības nozares koplietošanas risinājumiem”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU