DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vidzemē vakcinēti 63 % senioru; 80 % – Palsmanes pagastā

Starp reģioniem visaugstākais pilnībā pret Covid-19 vakcinēto senioru vecumā no 60 gadiem īpatsvars ir Vidzemē, kur vakcinēti 63 % šīs vecuma grupas iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Pierīgā ir otrs augstākais rādītājs – 60 %, seko Kurzeme (56 %) un Zemgale (55 %). Vidēji valstī – 54 % vakcinēto senioru, bet Latgalē – 39 %.

Vakcinēto latviešu senioru visvairāk ir Pierīgā (67 %), seko Vidzeme (66 %). Vidēji Latvijā vakcinēti 63 % latviešu senioru, nedaudz mazāk Zemgalē (62 %) un Kurzemē (61 %), bet Latgalē – 46 %. Cittautiešu senioru vakcinācijas aptvere ir zemāka – 50 % Vidzemē, 48 % Pierīgā, 46 % Kurzemē, vidēji Latvijā – 43 %, Zemgalē – 42 %, Latgalē – 35 %.

Pēdējā mēneša laikā vakcinācijas temps Latvijas reģionos bijis līdzīgs, visos reģionos senioru vakcinācijas līmenim palielinoties par 5–6 %.

Visaugstākais vakcinēto senioru īpatsvars starp republikas pilsētām ir Valmierā – 70 %. Otrs augstākais rādītājs ir Jūrmalā – 57 . Latvijas vidējam rādītājam – pilnībā vakcinēti 54 % visas valsts senioru – atbilst situācija Jelgavā un Liepājā. Nedaudz zemāks vakcinēto senioru īpatsvars ir Rīgā (53 %). Galvaspilsētas apkaimēs visaugstākais īpatsvars ir Katlakalnā (80 %), Beberbeķos (75 %), Bieriņos un Buļļos (70 %), viszemākais – Spilvē un Voleros (35 %).

Ventspilī ir 51 % vakcinēto senioru. Viszemākais senioru vakcinācijas līmenis starp republikas pilsētām ir Jēkabpilī (43 %), Daugavpilī (40 %) un Rēzeknē (39 %).

Pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem īpatsvars republikas pilsētās tautību dalījumā 01.11.2021.
(% no vecuma grupas gada sākumā)

Skatīt oficiālās statistikas portālā RIG101

Starp novadiem visaugstākais senioru vakcinācijas līmenis – 70 % – ir Baldones, Ikšķiles, Rucavas, Rūjienas un Smiltenes novados. Viszemākais līmenis – 30 % ir Ciblas un Riebiņu novados, bet 35 % – Dagdas, Daugavpils, Krāslavas, Rēzeknes, Viļānu un Zilupes novados.

Pagastos visaugstākais – 80 %vakcinēto senioru – īpatsvars ir Palsmanes pagastā, tuvu tam – 75 % Gaujienas, Grundzāles, Jaunlutriņu, Jūrkalnes, Lejasciema, Nīgrandes, Pampāļu, Plāņu, Pūres, Rundāles, Viesatu, Vietalvas un Zaņas pagastos, kā arī Ainažos.

Viszemākais valstī – 15 % senioru vakcinācijas līmenis ir Andzeļu, Rundēnu un Sokolku pagastos Latgalē. 20 % vakcinēto senioru ir 11 Latvijas pagastos – Biķernieku, Čornajas, Goliševas, Indras, Kantinieku, Mākoņkalna, Piedrujas, Pildas, Skrudalienas, Sventes un Vecsalienas.

Dati par vakcinēto iedzīvotāju īpatsvaru tautību un vecuma grupu dalījumā publicēti oficiālās statistikas portālā tabulu un interaktīvu karšu veidā par situāciju kopš šī gada marta. Dati pieejami par reģioniem, novadiem, pagastiem un pilsētām, kā arī Rīgas apkaimēm. Pilnībā vakcinētās personas statuss noteikts pēc stāvokļa 01.11.2021., t.i. vakcinācijas kursu personas bija pabeigušas līdz 18.10.2021.Dati tiek atjaunoti atbilstoši situācijai katra mēneša sākumā.

Par pilnībā vakcinētiem uzskatīti tie iedzīvotāji, kuriem pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī vienas vakcīnas devas  180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa. CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā. Vakcinēto skaita un īpatsvara aprēķinā netiek iekļautas personas, kas 2021. gada sākumā pēc CSP datiem nebija Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, un mirušās personas no 2021. gada sākuma.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU