DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Atbalsta Covid-19 pacientu gultu skaita palielināšanu Rīgas pašvaldības slimnīcās

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 26. oktobrī, ārkārtas sēdē atbalstīja lēmumprojektu*, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz straujajām pārmaiņām un nepieciešamības gadījumā palielināt Covid-19 pacientu gultu skaitu galvaspilsētas pārziņā esošajās veselības aprūpes iestādēs – Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas 2. slimnīcā. Galīgo lēmumu plānots pieņemt trešdien, 27. oktobrī, domes sēdē.

“Ņemot vērā, ka ļoti strauji mainās gan pacientu skaits, gan informācija no valsts iestādēm, mēs pieņēmām lēmumu, kas ļaus pašvaldībai operatīvāk reaģēt un palīdzēt Covid-19 pacientu gultasvietu izveidošanā,” skaidro komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Lēmumprojekts paredz sniegt atbalstu valsts veselības aprūpes sistēmai, pēc iespējas iesaistoties ar Covid-19 infekciju saslimušo pacientu aprūpē, organizējot nepieciešamo resursu piesaisti un mobilizāciju, tai skaitā atjaunojot un izveidojot jaunas Covid-19 pacientu gultas. Ja Veselības ministrija vērsīsies Rīgas domē ar lūgumu vēl palielināt pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrību iesaistes apjomu Covid-19 pacientu ārstēšanā stacionārā vai citu veselības aprūpes profilu  pakalpojumu nodrošināšanā, Rīgas dome varēs pieņemt atsevišķu lēmumu vai steidzamības gadījumā to varēs darīt pēc saskaņošanas ar Sociālo jautājumu komiteju.

Jau vēstīts, ka Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai un tajā jau svētdien uzņemti pirmie pacienti. Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas un to skaits šonedēļ tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 ārstēšanas gultu skaitu.

Savukārt Rīgas 2.slimnīcā Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana ir sarežģītāka un laikietilpīgāka. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā,  slimnīca ir izvērtējusi  iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu vai 30 Covid-19 pacientu gultas. Slimnīca izvērtē iespējas plašāk iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē.

* “Par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu, SIA "Rīgas 1. slimnīca" iesaisti ar Covid-19 infekciju saslimušo pacientu aprūpē un SIA "Rīgas 2. slimnīca" papildu pakalpojumu programmu izvēršanu Covid-19 pandēmijas laikā”

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU