DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Mūrniece tiekas ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju

Gruzija ir nozīmīgs sadarbības partneris Latvijai. Mēs nemainīgi atbalstām Gruzijas suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī tās eiroatlantiskās integrācijas centienus. Šajā ceļā ir svarīga parlamenta un valdības stingra apņēmība demokrātisko reformu īstenošanā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 22.oktobrī, Atēnās, Grieķijā, tiekoties ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Kahaberu Kučavu (Kakhaber Kuchava).

Saeimai ir aktīvas sadarbības pieredze ar Gruzijas parlamentu un tā administrāciju, tāpat mūsu parlamentārieši cieši sadarbojas starptautiskajās parlamentārajās organizācijās.  Latvija dalīsies ar Gruziju savā demokrātisko pārmaiņu pieredzē arī turpmāk, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Pievēršoties Eiropas Savienības Austrumu partnerības politikas nākotnei, I.Mūrniece apliecināja Latvijas stingru atbalstu Eiropas Savienības sadarbības padziļināšanai un integrācijai ar asociētajām valstīm - Gruziju, Moldovu un Ukrainu.

Tikšanās laikā Latvijas un Gruzijas parlamentu priekšsēdētāji pievērsās norisēm Gruzijas iekšpolitikā un tās parlamentā. Tāpat puses apmainījās ar līdzšinējo pieredzi Covid-19 pandēmijas mazināšanā.

I.Mūrniece šajās dienās piedalās Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē Atēnās, Grieķijā. Tās laikā 22.oktobrī notika Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju – sieviešu tikšanās, kuras uzmanības centrā bija dzimumu līdztiesības jautājumi un tika atzinīgi novērtēts sieviešu nozīmīgais ieguldījums cīņā pret Covid-19 pandēmiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU