DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Mūrniece: Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā

Apsveicam Moldovas jaunievēlētā parlamenta un valdības apņēmību īstenot apjomīgu demokrātisko reformu programmu. Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā (ES). Esam gatavi sadarbības padziļināšanai ar Moldovu gan divpusējos, gan ES un Moldovas attiecību jautājumos, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu).

“Labprāt iepazīstināsim Moldovas parlamentāriešus ar Saeimas darbību, tās pieņemtajām reformām un labo praksi jomās, kuras jums šobrīd ir aktuālas,” pauda I.Mūrniece, aicinot veidot plašāku dialogu starp abu valstu parlamentiem un to komisijām. Sarunā kā viena no konkrētām sadarbības jomām tika izcelta administratīvi teritoriālās reformas īstenošana.

Moldova ir prioritāra valsts Latvijas attīstības sadarbības politikā. Mūsu pārejas un ES integrācijas pieredzes un labās prakses nodošanai Moldovai ir iespējas piesaistīt gan Latvijas atbalstu, gan atbilstošas ES programmas un citus starptautiskos atbalsta instrumentus, atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja.

I.Grosu ievēlēts Moldovas parlamenta priekšsēdētāja amatā šā gada 29.jūlijā.

I.Mūrniece šajās dienās piedalās Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē Atēnās, Grieķijā. Tajā notiek viedokļu apmaiņa par demokrātisko sabiedrību cīņu ar Covid-19 radīto sabiedrības veselības krīzi, tiesībām uz veselīgu un ilgtspējīgu vidi, kā arī Eiropas iedzīvotāju kopīgo nākotni.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU