DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Aicina piedalīties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas aktivitātēs gan Latvijā, gan pasaulē

Visā pasaulē no šī gada 24. oktobra līdz 31. oktobrim norisināsies jau desmitā UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa (Global media and information literacy week), kuras tēma šogad ir “Medijpratība un informācijpratība sabiedriskajam labumam”. Plašs tematisku aktivitāšu klāsts iecerēts arī Latvijā.

Ikviens interesents ir aicināts piedalīties tiešsaistē UNESCO 10. MIL nedēļas starptautiskajā konferencē un jauniešu forumā. Pasākumu programma un pieteikšanās iespējas tiem attālinātai dalībai pieejamas šeit: https://en.unesco.org/commemorations/globalmilweek.

Latvijā, pirmdien, 25. oktobrī, norisināsies nedēļas atklāšanai Latvijā veltīta Valsts kancelejas rīkotā tiešsaistes paneļdiskusija “Kas ir atbildīgs par medijpratību?”, ko vadīs Baiba Sipeniece-Gavare un kuras tiešraide būs skatāma portālā DELFI. Savukārt Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Baltijas medijpratības izstāde, ko rīko Baltijas mediju izcilības centrs sadarbībā ar Ziemeļvalstu padomi un Dānijas Kultūras institūtu. Vidzemes Augstskolā 25. oktobrī norisināsies Dr. sc. comm.  Klintas Ločmeles lekcija par satura veidošanu.

Otrdien, 26. oktobrī, norisināsies LR Kultūras ministrijas un Latvijas Kultūras akadēmijas rīkots semināru cikls “Medijpratība digitālo pārmaiņu laikmetā”, kas paredzēts skolotājiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Tāpat 26. oktobrī Latvijas Nacionālā bibliotēka rīkos attālināti medijpratības nodarbību platformā ZOOM ikvienam interesentam. Vidzemes Augstskolā 26. oktobrī notiks  pētnieku profesionālās pilnveides tīklošanās pasākums.

Savukārt 28. un 29. oktobrī norisināsies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konference “Medijpratība. Ceļakartes”, kuras tiešraide būs skatāma Facebook platformā un vietnē medijpratiba.neplpadome.lv. Divu dienu garumā konferencē piedalīsies Latvijas valsts amatpersonas, vietējie un starptautiskie medijpratības eksperti un pētnieki, mediju jomas pārstāvji, analītiķi, valsts un nevalstisko sektoru pārstāvji, kā arī iesaistītās puses medijpratības veicināšanā Latvijā.

Tematiskajā nedēļā Valsts kanceleja uzsāks komunikācijas kampaņu, lai prezentētu tiešsaistes spēles “GoViral” versiju latviešu valodā, kas tapusi ar Kembridžas Universitātes un Apvienotās Karalistes Valsts Kancelejas atbalstu un kas veicina jauniešu mērķauditoriju izturētspēju pret Covid-19 dezinformāciju, balstoties uz priekšatspēkošanas teorijas (pre-bunking) pētījumiem, savukārt Latvijas Republikas Kultūras ministrija ar Latvijas Drošāka interneta centru vidusskolēniem piedāvās aktivitāti “Vai vienradži eksistē? Sazvērestību mīti – cēloņi un sekas” un pedagogiem – tematisku metodisko materiālu.

Latvijā notiekošo pasākumu detalizēta programma pieejama šeit: https://www.unesco.lv/lv/media/531/download.

Pasaules medijpratības un informācijpratības jeb MIL nedēļas mērķis ir veicināt medijpratības un informācijpratības attīstību, lai uzlabotu cilvēku kritiskās domāšanas prasmes informācijas, mediju un tehnoloģiju jautājumos, kā arī sekmēt pilsonisko līdzdalību, pašizpausmi, ekonomisko attīstību un cīņu ar dezinformāciju. To jau desmito gadu rīko UNESCO sadarbībā ar Pasaules Aliansi sadarbībai medijpratības un informācijpratības jomā, Apvienoto Nāciju Organizācijas Civilizāciju Aliansi un Medijpratības un informācijpratības un starpkultūru dialoga universitāšu tīklu. Plašāk: https://en.unesco.org/news/media-and-information-literacy-public-good-global-mil-week-2021.

2021. gadā aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvija pievienojusies starptautiskajām organizācijām – ANO un UNESCO –, kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU