DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Rīgas pašvaldības slimnīcas iesaistīties Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā

Galvaspilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrības - “Rīgas 1. slimnīca” un “Rīgas 2. slimnīca” – drīzumā iesaistīsies Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā. Par to trešdien, 20. oktobrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē informēja Labklājības departamenta pārstāvji.

“Jau pavasarī Rīgas veselības kapitālsabiedrības pierādīja savu gatavību iesaistīties Covid -19 krīzes novēršanā. Veselības ministriju informējām, ka mums nepieciešams vismaz mēnesis, lai spētu kvalitatīvi sagatavoties pacientu uzņemšanai. Tomēr šobrīd, kad veselības sistēma jau ilgstoši atrodas pārslodzes režīmā, Veselības ministrija pierāda, ka īsta plāna nodrošināt veselības aprūpes kapacitātes celšanu nav. Lūgumu pēc palīdzības Rīgas pašvaldības iestāžu iesaistei pacientu uzņemšanai saņēmām tikai pagājušajā nedēļā. Paldies Rīgas 1. un 2.slimnīcas vadībai un personālam, kas spēja steidzami reaģēt un palīdzēt,” uzsver komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Rīgas 1.slimnīca jau 2020. gada beigās, neskatoties ka ir ambulatorā ārstniecības iestāde, bija atsaukusies Veselības ministrijas lūgumam iesaistīties Covid-19 pozitīvo pacientu aprūpē un 2021. gada sākumā veica ievērojamus pielāgošanas darbus, t.sk. nodaļu pārvietošanu, medicīniskā aprīkojuma iegādi, papildu personāla piesaisti, nepieciešamā aprīkojuma iegādi u.c. nepieciešamos darbus, lai janvāra beigās uzņemtu vidēji smagus Covid – 19 pacientus.

Ņemot vērā pieaugošus Covid – 19 saslimstības rādītājus valstī un Rīgas 1.slimnīcas iegūto pieredzi Covid - 19 pacientu ārstēšanā, gan arī izveidoto infrastruktūru, tā ir apliecinājusi gatavību atjaunot Covid-19 stacionārās nodaļas darbību iespējami īsā laikā un darboties diennakts režīmā, uz 25. oktobri plānojot atvērt 25 gultas vietas un uz 1. novembri pilnībā atjaunojot stacionāro Covid - 19 nodaļas darbu ar 50 gultas vietām.

Lai nodrošinātu pacientu diennakts ārstēšanu un aprūpi, Rīgas 1.slimnīca pašlaik aktīvi risina personāla piesaistes jautājumu un izstrādā personāla atalgojuma nosacījumus.

Rīgas 2. slimnīca ir specializētā stacionārā ārstniecības iestāde, kuras galvenais darbības profils ir neatliekamā medicīniskā palīdzība smagu skeleta traumu gadījumos, veselības aprūpes pakalpojumi kustību balsta sistēmas slimību ārstēšanā un rehabilitācijā, plānveida ortopēdiskā ārstniecība dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos, kā arī hronisko pacientu aprūpe.

Ņemot vērā Rīgas 2.slimnīcas esošo infrastruktūru un pieejamos cilvēkresursus, Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana būtu sarežģīta un laikietilpīga. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā,  slimnīca ir izvērtējusi  iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu.

Rīgas 2.slimnīca šobrīd apkopo nepieciešamās vajadzības un neskaidros jautājumus, lai pie esošās infrastruktūras un cilvēkresursu nodrošinājuma pēc iespējas ātrāk varētu sākt sniegt diennakts stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu izmeklētiem (pārvestiem) terapeitiskā profila pacientiem ar sastādītu ārstēšanas plānu/rekomendācijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU