DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Mūrniece piedalīsies Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 20. līdz 23.oktobrim piedalīsies Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē, kas notiek Atēnās, Grieķijā.

Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē plānots spriest par demokrātisko sabiedrību cīņu ar Covid-19 radīto sabiedrības veselības krīzi, tiesībām uz veselīgu un ilgtspējīgu vidi, kā arī Eiropas iedzīvotāju kopīgo nākotni.

Saeimas priekšsēdētājai Atēnās plānotas arī vairākas tikšanās, tostarp ar Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu) un Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Kahaberu Kučavu (Kakha Kuchava).

Konference reizi divos gados pamīšus tiek rīkota Eiropas Padomes mītnes vietā Strasbūrā un kādā no dalībvalstīm. Šajā konferencē ir aicināti piedalīties Eiropas Padomes dalībvalstu nacionālo parlamentu priekšsēdētāji, Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas novērotāju un partnervalstu, kā arī starptautisko parlamentāro asambleju priekšsēdētāji.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU