DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Vakcinācijas intensitāte strauji palielinās

FOTO: NVD

Strauji palielinās pieprasījums pēc vakcinācijas pret Covid-19, tostarp strauji palielinās cilvēku skaits, kas vakcinācijas procesu uzsāk, liecina jaunākie dati. Salīdzinot pirmo pošu septiņu dienu vidējos rādītājus, pirms mēneša, 13. septembrī, vakcināciju pret Covid-19 uzsāka 2351 cilvēku, pirms nedēļas, 6. oktobrī, – 4253 cilvēku, bet 13. oktobrī – jau 6112 cilvēku. Pēdējās nedēļas laikā interese par vakcinācijas uzsākšanu palielinājusies par  44%, bet mēneša griezumā 2,6 reizes.

Šodien un rīt vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem tiek piegādātas vairāk kā  90 000 vakcīnu, kas ir teju trīs reizes vairāk, nekā aizvadītās darba nedēļas beigās. Piegādājamo vakcīnu apjoms ir atkarīgs no vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju (ģimenes ārsti un ārsniecības iestādes) veiktajiem pieprasījumiem. Vakcīnu piegāde notiek divas reizes nedēļā – nedēļas sākumā un darba nedēļas nogalē.

Vakcinācijas tālruņa 8989 ienākošo zvanu statistika liecina, ka 13. oktobrī ienāca vairāk nekā 20 000 zvanu, kas ir pieckārtējs pieagums salīdzinot ar 6. oktobri. Vairāk nekā 50 % no zvaniem ir pieraksti uz vakcināciju pret Covid-19.

“Aicinām iedzīvotājus, kas zvana uz 8989,  būt saprotošiem, jo, strauji palielinoties zvanītāju skaitam, gaidīt atbildi var nākties nedaudz ilgāk. Vietnē manavakcina.lv, kurā pieraksts uz vakcināciju ir ātrs un ērts, šobrīd ir vairāk kā 32 000 brīvu vietu uz pierakstu – aicinam aktīvi izmantot šo iespēju,” akcentē Eva Juhņēviča, NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.

Vakcīnas pret Covid-19 var saņemt arī pie sava ģimenes ārsta. Savukārt manavakcina.lv un 8989 var pieteikties uz vakcināciju ārstniecības iestādēs, vakcinācijas centros un vakcinācijas punkto, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Šajā nedēļas nogalē sāks strādāt lielie vakcinācijas centri, kuros uz šo dienu (14.10.) ir šāds pieejamo vietu skaits tuvākajām četrām dienām:

 

Piektdiena, 15.10

Sestdiena, 16.10.

Svētdiena, 17.10

Pirmdiena, 18.10

Atta Centrs

No 9:00 līdz 20:00

-

118

444

586

Rimi Olimpiskais centrs (Grostonas ielā)

No 9:00 līdz 20:00

-

376

414

412

Ķīpsalas halle

No 9:00 līdz 20:00

-

900

900

900

Daugavpils olimpiskais centrs

(ieeja no Rimi veikala puses)

Darba dienās no 9:00 līdz 20:00, Sestdienās no 9:00 līdz 18:00, svētdienās no 9:00 līdz 16:00

Tikai dzīvā rinda

 

200

 

150

 

200

Tuvākās nedēļas laikā tiks atvērti vēl papildus 9 vakcinācijas centri visā Latvijā, vakcinācijas punkti tirdzniecības centros ir pielāgoti jaunajām epidemioloģiskajām prasībām, nepieciešamības gadījumā tiks izvietoti arī mobilie vakcinācijas punkti. Intensīvi tiek turpināta izbraukuma vakcinācija apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā. No 15. oktobra sāksies izbraukuma vakcinācija Rīgas apkaimēs.

!!! Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un arī laika apstākļus, no 18. oktobra vakcinācijas punktos tirdzniecības centros vai pie tiem izvietotajos mobilajos vakcinācijas punktos varēs saņemt vakcīnas pret Covid-19 tikai ar pierakstu.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties. Vakcīna ir efektīvs veids, kā pasargāt sevi un savējos!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU