DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: nedrīkst pieļaut hibrīdkaru, kas ietver mēģinājumus “pārrakstīt” vēsturi

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

13. oktobrī, aizvadot darba vizīti Zviedrijas Karalistē, Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Malmes Starptautiskā holokausta atceres un antisemītisma apkarošanas forumā.

Valsts prezidents foruma dalībniekiem norādīja: “Otrais pasaules karš bija postošākā traģēdija Eiropas vēsturē, un diemžēl 20. gadsimta vēstures traģiskās mācības nav pienācīgi izprastas. Mēs esam liecinieki holokausta noliegumam, ksenofobijas, rasisma un antisemītisma izpausmēm, mēģinājumiem sagrozīt Otrā pasaules kara vēsturi. Tādēļ nedrīkst pieļaut hibrīdkaru, kas ietver mēģinājumus “pārrakstīt” vēsturi, lai manipulētu ar sabiedrisko domu.”

Valsts prezidents uzsvēra, ka “Latvija konsekventi nosoda visas totalitārās ideoloģijas, noziegumus pret cilvēci un kara noziegumus, kas pastrādāti Otrā pasaules kara laikā. Latvija, būdama Starptautiskā holokausta piemiņas alianses (IHRA) dalībvalsts, atkārtoti apliecina apņemšanos sasniegt Stokholmas deklarācijas un IHRA 2020. gada ministru deklarācijas mērķus – veicināt sabiedrības informētību par holokausta vēsturi un nulles toleranci pret jebkādām antisemītisma un rasu diskriminācijas pazīmēm vai izpausmēm.”

E. Levits arī pastāstīja klātesošajiem par Latvijas paveikto darbā ar sabiedrības informēšanu: “Pēdējos 20 gados Latvija ir veikusi fundamentālus pētījumus un publikācijas par zvērīgajiem noziegumiem, ko Latvijas teritorijā veikuši totalitārie režīmi. Pateicoties pētījumiem, panākta vienprātība par daudziem vēstures aspektiem, ko iepriekš bija sagrozījusi un nepareizi atspoguļojusi gan nacistiskā Vācija, gan Padomju Savienība.”

“Holokausta studijas ir daļa no vēstures standarta mācību programmas Latvijas skolās. Lai gan holokausts parasti tiek pasniegts Eiropas un pasaules vēstures kontekstā, tas ir iekļauts arī kursos, kas aptver kultūras vēsturi, sociālos pētījumus, pilsonisko dzīvi un politiku. Jautājumi par holokaustu ir iekļauti arī eksāmenos un pārbaudījumos. Holokausta temats ir iekļauts arī pamatskolu programmā,” stāstīja Valsts prezidents.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU