DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Mūrniece Ungārijas spīkeram: Latvijas interesēs ir vienota Eiropa un cieša transatlantiskā sadarbība

“Redzot pašreizējos drošības izaicinājumus Eiropā un Baltijas reģionā, mūsu interesēs ir vienota, spēcīga Eiropa un cieša transatlantiskā sadarbība, kas balstās kopīgās vērtībās,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 13.oktobrī, parlamentā tiekoties ar Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Lāslo Kevēru (László Kövér), kurš Latviju apmeklē oficiālā vizītē.

Sarunā ar Ungārijas parlamenta delegāciju Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka šis gads mūsu valstu attiecībās ir īpašs, jo atzīmējam Latvijas un Ungārijas diplomātisko attiecību simtgadi un to atjaunošanas 30.gadadienu. “Šodien mēs – Latvija un Ungārija – esam Eiropas Savienības dalībvalstis un cieši NATO sabiedrotie. Mums ir svarīgi kopā strādāt, lai Eiropa būtu zaļa un digitāli konkurētspējīga,” sacīja I.Mūrniece.

Pirms 65 gadiem notikusī Ungārijas sacelšanās bija viens no 20.gadsimta simboliskajiem apliecinājumiem cīņai par brīvību un demokrātiju. “Tas bija viens no priekšvēstnešiem tām politiskajām pārmaiņām Eiropā pirms 30 gadiem, kuras spilgti apliecināja Baltijas ceļš un Baltijas valstu neatkarības atgūšana,” pauda I.Mūrniece.

Pārrunājot reģiona aktuālos drošības izaicinājumus, Saeimas priekšsēdētāja pateicās Ungārijai par ieguldījumu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos Baltijas reģionā. Tas demonstrē sabiedroto solidaritāti un stiprina Baltijas reģiona drošību, sacīja I.Mūrniece, paužot gandarījumu arī par Ungārijas pievienošanos NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram Rīgā.

Pievēršoties situācijai Ungārijas kaimiņvalstī Ukrainā, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei atbilstoši starptautiskajām tiesību normām. Latvija turpinās aktīvi veicināt demokrātiskās reformas Ukrainā, palīdzot tai ceļā uz Eiropas Savienību un NATO.

Tāpat Ungārijas parlamenta spīkera vizītes laikā abu valstu parlamentāriešiem bija iespēja plašāk apmainīties ar viedokļiem par Eiropas Savienības jautājumiem un šobrīd notiekošo konferenci par Eiropas nākotni. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja nepieciešamību ieklausīties sabiedrības teiktajā un fokusēties uz tiem jautājumiem, kas ir būtiski visiem eiropiešiem.

Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju ar L.Kevēra vadīto Ungārijas parlamenta delegāciju šodien Saeimā tikās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš, kā arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU