DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Piešķir 5,4 miljonus virsstundu apmaksai saistībā ar Covid-19 seku novēršanu

Lai segtu izmaksas par mediķu un citu darbinieku virsstundu darbu, kas saistīts ar Covid-19 jautājumu risināšanu un seku novēršanu, Ministru kabinets vakar, 12. oktobrī, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 5,4 miljonus eiro.

No piešķirtās summas 4,8 miljoni tiks novirzīti ārstniecības iestādēm, lai segtu izdevumus, kas radušies apmaksājot mediķu virsstundu darbu par laika posmu no šā gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

Savukārt pārējā summa - 600 tūkstoši eiro – novirzīta Nacionālajam veselības dienestam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, Slimību profilakses un kontroles centram, Valsts asinsdonoru centram un Veselības ministrijai, lai segtu izdevumus par virsstundām darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU