DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Rīgas pašvaldība gatava ieviest jaunos MK rīkojumus ārkārtējās situācijas laikā

Ārkārtējās situācijas laikā Rīgas pašvaldība ir gatava ieviest un kontrolēt jaunos Ministru kabineta (MK) lēmumus, kas saistīti ar vakcinācijas prasību darbiniekiem pēc 15. novembra. Atbilstoši MK lēmumam, “Rīgas satiksme” meklē risinājumus kā tehniski izpildīt valdības prasību par braukšanas atlaižu nepiemērošanu pilngadīgām nevakcinētām personām. Par to otrdien, 12. oktobrī, informēja Rīgas domes un pašvaldības kapitālsabiedrību amatpersonas.

“Valdības darbs ir šajā situācijā lemt par risinājumiem, mūsu darbs ir šos risinājumus ieviest. Kad iedzīvotāji mirst, mediķi un slimnīcas darbojas uz pārslodzes robežas, nebūtu pareizi sākt diskusijas par katru no jaunajām prasībām. Rīgas pašvaldība gatava pildīt visus rīkojumus. Tas īstermiņā var radīt grūtības atsevišķās jomās, bet Rīgas dome turpinās pildīt visas savas funkcijas. Tāpat Rīgas pašvaldība strādās tā, lai vakcinētie iedzīvotāji jaunos ierobežojumus izjustu pēc iespējas mazāk. Visiem pašvaldības darbiniekiem jāapzinās, ka vēl nekas nav nokavēts, bet šis ir pēdējais mirklis, lai vakcinētos!” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam, no 15. novembra no darba jāatstādina visi pašvaldības darbinieki, kuri nav vakcinēti vai ar pārslimošanas sertifikātu. Rīgas dome kopš vasaras ieviesusi vakcinācijas motivācijas programmas izglītības iestādēs, sociālajās iestādēs, Rīgas pašvaldības policijā un Bāriņtiesā, kopumā tam atvēlot gandrīz divus miljonus eiro. Šādi izdevies panākt kopumā labus vakcinācijas rādītājus darbiniekiem. Kopumā Rīgas pašvaldībā strādā 27 tūkstoši darbinieku.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš informēja, ka šajā situācijā pašvaldība strādā, lai nodrošinātu mācību procesa nepārtrauktību pēc 15. novembra, kad spēkā stājas vakcinēšanās prasība visiem darbiniekiem. Vispārizglītojošajās skolās izdevies sasniegt augstu vakcinācijas aptveri, un skolas pamatā turpinās strādāt līdzšinējā režīmā.

Pēc vakcinēšanās obligātās prasības noteikšanas, problēmas var rasties atsevišķām pirmsskolām. Pašlaik Rīgā ir 9 % bērnudārzu aukļu un pirmsskolu pedagogu, kuri nav vakcinējušies un neplāno to darīt, bet situācija mainās katru dienu un ir vērojama pozitīva tendence, nevakcinēto darbinieku skaits samazinās. Rīgas dome strādā ar katru no bērnudārziem individuāli, mēģinot rast risinājumu pakalpojuma nepārtrauktībai, pielāgojot darba laikus, mainot darbinieku slodzes, pārformējot grupas, veicot aizvietošanu. Vecāki tiks informēti gadījumos, ja notiks kādas izmaiņas bērnudārza darbībā un pakalpojuma sniegšanā. Grupu slēgšana iespējama tikai galējos izņēmuma gadījumos.

Lai izpildītu jau pieņemto MK rīkojumu, atceļot sabiedriskā transporta atlaides nevakcinētām pilngadīgām personām, “Rīgas satiksme” (RS) patlaban meklē tehniskos risinājumus kā pēc iespējas vienkāršāk tehniski var šādu lēmumu izpildīt – par to informēja RS valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. Lai realizētu Ministru kabineta lēmumu par atlaižu atcelšanu nevakcinētajiem iespējami divi scenāriji. Pirmais paredz, ka valsts nodrošina “Rīgas satiksmei” aktuālus datus par vakcinētajiem, kas dos iespēju ar tehniskiem risinājumiem nepiemērot atlaides. Ja dati netiek nodrošināti, vakcinētās personas, kopā ar atlaides saņēmēja statusu, kontrolei uzrāda sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

RS uzsver, ka visi vakcinētie atlaides saņems arī turpmāk. Pašlaik dažādas atlaides “Rīgas satiksmes” transportā saņem 440 tūkstoši pilngadīgu cilvēku. Tāpat RS uzsver, ka atlaides turpinās saņemt arī visi nepilngadīgie.

Rīgas pašvaldības policija turpina strādāt pastiprinātā režīma kopš 6. oktobra. Pašlaik policija pastiprināti kontrolē epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu gan “Rīgas satiksmes”, gan “Pasažieru vilciena” sabiedriskajā transportā. Tāpat ir apsekoti nepārtikas veikali, kontrolējot jauno prasību ievērošanu un informējot par tām. Rīgas pašvaldības policija sadalījusi atbildības zonas galvaspilsētā kopā ar Valsts policiju.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass pozitīvi vērtēja to, ka atjaunots taisnīgums, jo Ministru kabinets šīs ārkārtējās situācijas laikā paredzējis piemaksas līdz 75% par likmi par darbu Covid-19 riska apstākļos arī pašvaldību policiju darbiniekiem. Rīgas dome sadarbībā ar RPP jau gatavo atbilstošu rīkojumu par Covid-19 riska apstākļu piemaksu piemērošanas kārtību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU