DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Reliģisko organizāciju līderi vēl aktīvāk aicinās ticīgos vakcinēties

Pirmdien, 11.oktobrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sasauca Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi tiešsaistē, lai apspriestu ārkārtējās situācijas laikā ieviestos ierobežojumus un nepieciešamo rīcību Covid-19 infekcijas apkarošanai. 

Padomes sēdes laikā Jānis Bordāns saņēma reliģisko savienību (baznīcu) vadītāju apliecinājumu, ka tās atbalsta vakcinēšanos pret Covid-19 infekciju. Reliģisko organizāciju vadītāji ir apņēmības pilni vēl aktīvāk iesaistīties savu draudžu locekļu mudināšanā vakcinēties – būt atbildīgiem ne tikai par savu veselību, bet rūpēties par sabiedrības veselības drošību kopumā. 

J.Bordāns: “Līdz šim reliģiskās organizācijas ir bijušas vienas no apzinīgākajām valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanā. Ļoti daudziem baznīca ar savu piemēru un dialogu savās draudzēs ir sniegusi būtisku atbalstu un garīgo mierinājumu šajā sarežģītajā laikā. Man ir patiess gandarījums par reliģisko organizāciju ieguldījumu cīņā pret Covid-19 infekcijas izplatību.” 

Arī šobrīd reliģisko organizāciju vadītāji ir gatavi ne tikai solidarizēties ar pārējo sabiedrību, bet arī apliecināt gatavību vēl vairāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā, lai palīdzētu sabiedrības pārstāvjiem saprast un izprast vakcinācijas sniegtos ieguvumus sabiedrībai kopumā, uzsver tieslietu ministrs. 

Sarunas laikā ar baznīcu vadītājiem izskanēja aicinājums arī sabiedriskajiem medijiem vēl aktīvāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā un ar praktiskiem piemēriem uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, pēc iespējas plašāk šajā procesā iesaistot mediķus un veselības ekspertus. 

Ministru kabineta rīkojums Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” stājies spēkā šodien – 11. oktobrī – un nosaka, ka bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta var piedalīties reliģiskās darbības norisēs iekštelpās un ārtelpās, ja vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 mno publiski pieejamo telpu platības un tiek lietota sejas maska. Ja reliģiskā darbība tiek veikta t.s. “zaļajā režīmā” (tikai personām ar vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu), tad ierobežojumi ir būtiski mazāki. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU