DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Rīgas plānošanas reģiona izglītības darbiniekus iepazīstinās ar aizsardzības nozares aktualitātēm

Pirmdien, 11. oktobrī, norisināsies Aizsardzības ministrijas rīkotais tiešsaistes seminārs “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem.        

“Izglītības iestāžu pārstāvji atzinīgi vērtē iespēju pārrunāt aizsardzības nozares aktualitātes. Turklāt aizsardzības nozares sadarbībai ar izglītības iestāžu darbiniekiem ir būtiska loma, jo skolotāji var palīdzēt bērniem un jauniešiem apgūt visaptverošas valsts aizsardzības principus. Savukārt bērni skolā apgūto mājās pārrunā ar saviem vecākiem,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.       

Semināru “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” atklās aizsardzības ministrs A. Pabriks, iepazīstinot ar Latvijas aizsardzības nozares aktualitātēm un iesaisti Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece ar semināra dalībniekiem pārrunās jautājumus, kas saistīti ar skolotāju, vecāku un bērnu sagatavotību krīzes situācijām, Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta direktore Ginta Brūmane-Gromula seminārā informēs par starptautiskās un reģionālās ģeopolitikas ietekmi uz Latviju, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu bataljona komandieris pulkvežleitnants Agris Liepiņš stāstīs par valsts aizsardzības spējām un sabiedrības iesaisti Rīgā, un Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs sniegs ieskatu valsts aizsardzības mācības ieviešanā Latvijas skolās.

Aizsardzības ministrija jau vairākus gadus regulāri rīko reģionālos seminārus Latvijas izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem, lai iepazīstinātu ar aizsardzības nozares aktualitātēm.

Šī gada pavasarī Aizsardzības ministrija organizēja seminārus par aizsardzības nozares aktualitātēm Kurzemes un Vidzemes plānošanas reģiona izglītības darbiniekiem, un šogad oktobrī šādi semināri plānoti Latgales un Zemgales plānošanas reģiona izglītības darbiniekiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU